10599 entry daha
  • bizim jenerasyondan çıkan en yetenekli ve en başarılı insan. bana göre ahmet yılmaz'dan sonra türkiye'nin en başarılı karikatüristiydi. bu özelliğini yeni nesiller bilmiyorlar mesela. hiciv, karikatür gibi yüzlerce yıllık gayet rafine bir mizah anlayışı olan bir toplumda, mizah anlamında devrim yaratmıştır. bırakın başkalarıyla mukayese etmeyi, yanına yanaşan olmamıştır.

film prodüktörü oldu, aktörlük yaptı, şarkı söyledi, davul çaldı. orkestra şefliği bile yaptı. böyle bir yeteneğin hepsinin tadına bakması gerekirdi, o da gerekeni yaptı. hiçbirini asıl yeteneğinin önüne geçirmeden, amatör bir ruhla ve layıkıyla.

çok güzel arabalara bindi, çok güzel kadınlarla birlikte oldu. arkadaş ortamının da gayet eğlenceli olduğuna şüphem yok.

ama gavurun bir lafı vardır: so far, so good. so what...

cem yılmaz'ın sağlığı hiç iyi görünmüyor. hayatında haz eşiğini yükselten insanlar için arkadaşlarla geçirilen iyi vakit, güzel bir kadınla tekne tatili veya hypercar sürüşü eskisi kadar tatmin edici olmaz. aradığı hazzı kısa yoldan yani alkol ve lezzete dayalı bir diyetle çözmeye çalışıyor gibi bir tablosu var. bu yaştan sonra geri dönüşü olmayan, doğal akışından daha hızlı bir yaşlanmaya sokabilir kendisini. bu yoğun haz döngüsünün moderasyonu zordur. istese başaracağına eminim.

çevresinin bu anlamda destek olmasını; ülkenin en sevilen insanlarından birinin, kendisini çok sevmesi, kendine iyi bakmasını dilerim.
  • neden bu adamla bu kadar uğraşılıyor anlamıyorum bence zamanında çok çok başarılı işler yapmış hala da başarılı bulduğum bir insan. ayrıca insancıl, vefalı ve çok yardımsever olduğuna inanıyorum. ama nedense bir grup tarafından devri geçti andropoz vs vs diye linç edilmesini anlamıyorum. hala daha devamında kiler farkında yada değil onun izindeler hala hepsi simsiyah kıyafetlerle çıkıyorlar.
  • komedi türünde en başarılı isim o konuda şüphemiz yok.
    ama ben nasıl biri olduğunu bir türlü anlayamadım. bir yandan vefalı,hobileri olan, iyi niyetli biri. ama bir yandan da hem ilişkilerinde mutlu olamayan, her önüne geleni ciddiye alıp cevap veren, göndermeler yapan, son yıllarda az üreten biri.

belki eleştirdiğim şeyler sadece bir tercihtir ama ben cem yılmaz’ın duygusal anlamda bazı eksiklikler yaşadığını düşünüyorum.

en sonuncu sevgilisi ile anlaşacağını ve mutlu olacağını düşünmüştüm ancak kadın haklı olarak tuhaf göndermelere kayıtsız kalamadı. helal olsun güçlü kadınmış. sevgilin var ve eski sevgiline göndermeler yapıyorsun… çok yanlış. tam bir hayal kırıklığı…

ismini vermeyeceğim ama ben aslında cem yılmaz’ın eski bir sevgilisinden ayrıldıktan sonra güçlü duramadığını düşünüyorum. belki pişmanlık yaşıyordur.

üretmek her şeyi düzeltecektir belki de…
  • yaşlandıkça emekli generale bağladı.
hesabın var mı? giriş yap