1049 entry daha
  • “ıt was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness, it was the epoch of belief, it was the epoch of incredulity, it was the season of light, it was the season of darkness, it was the spring of hope, it was the winter of despair, we had everything before us, we had nothing before us, we were all going direct to heaven, we were all going direct the other way”

“ zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü, hem akıl çağıydı, hem aptallık, hem inanç devriydi, hem de kuşku, aydınlık mevsimiydi, karanlık mevsimiydi, hem umut baharı, hem de umutsuzluk kışıydı, hem her şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu, hepimiz ya doğruca cennete gidecektik ya da tam öteki yana.”

charles dickens
    a tale of two cities
  • akıl çağıydı, budalalık çağıydı da. inanç çağıydı, aynı zamanda inkar çağıydı da. bir taraftan aydınlık, bir taraftan karanlık mevsim yaşanıyordu. umudun baharıydı, yeisin kışı. her şeyimiz vardı ama hiç bir şeyimiz yoktu. hepimiz doğruca cennete gidiyorduk ama hepimiz cehenneme de gidiyorduk.
    charles dickens - iki şehrin hikayesi
  • bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti.

orhan pamuk-yeni hayat.
  • sokağın başında öylece yatan cesede bakıyordu, ceset de sanki ona.
    ağlamak ve kızgınlık arasında gidip gelirken, cesedin gözünden bir damla yaş geldi belli belirsiz. eğildi, silerken gözyaşını hıçkıra hıçkıra ağlıyordu benjamin. tam zamanı idi artık. "neden" diye bağırmak istedi yapamadı. ama ne yapması gerektiğini biliyordu. bir silah, bir parmak ve iki ceset.
    (bkz: kahverengi aşklar)
    (bkz: martin simeng)
  • eğer bu kitap eline geçtiyse ve bu satırları okuyorsan seni de öldürmüşler. artık yaşayan bir ölüsün. ama korkma her ölüm bir doğmuştur. ruhumuz ölü olsa da hayal kuracağız dünya kirli bir yer biz bu kirlilikten ayrı kendi dünyamızda tertemiz yaşayacağız. sen yaşayacaksın sen temiz kal, yaşlarınla ıslanmasın yanağın. gülümse sadece gülümse. sondayız biliyorum ama gülümse.
  • "hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum." kaç kez yazılmıştır bu başlığa kim bilir. şahsen sevin veya sevmeyin, orhan pamuk gerçek bir romancı.
  • ı’m back.

(bkz: michael jordan)

tiktik
  • en iyi değil ama özel bir yeri var.

“asansör dördüncü katta durdu.”

kinyas ve kayra
  • kurtlukta kanun düşeni yemektir

kemal tahir - kurt kanunu.
  • " birden kaldırımlardan taşan kalabalıkta onun da olabileceği aklıma geldi. içimdeki sıkıntı eridi. " aylak adam
    (bkz: yusuf atılgan)
67 entry daha
hesabın var mı? giriş yap