• taze ve körpe bir baba olduğumu önceden belirteyim ki destursuz bir giriş olmasın. biraz da kafa açabilirim mazur görülsün.

özellikle erkek çocuğa isim bulmak kişisine göre hem çok kolay hem de çok zor olabilecek bir iş. çok düşündük, listeler yaptık, alfabetik isim listelerini tek tek taradık ve sonunda gayet normal bir sürü isim bulmak hiç zor olmadı. nihayetinde içinden bizim için en anlamlı olanını seçtik. zor olan kısım ise oglumuza seçeceğimiz ismin hiç bir yakın arkadaşımızla aynı olmamasını istememizdi. ne şanslıyım ki arkadaşlarımdan hiç sikimsonik isim sahibi yoktu, hepsi koç ailesinin fertleri gibiydi; gayet sıradan ve normal. bu da seçeneklerimizi bayağı bir kısıtladı.

özetle diyeceğim şu ki çocuğun adının ebeveynler için bir anlamı ve hikayesi olması gerektiğini düşünüyorum. a,i,l gibi harflerin kombinasyonlarından oluşan uydurmasyon isimler bulmak bu açıdan aşırı zahmetsiz ama normali varken çok efor gerektiren sikimsonik bir davranış iken eski boksör olan eski komşumuzun oğluna sikimsonik (bkz: adonis) ismini koyması hiç de sikimsonik gelmiyor.
  • bigdick...
  • barkınlar, oytunlar filan tuhaf gelmiyor artık. ama benim lise dönemimde, -ki bu dönem 24 yıl önceye filan tekabül ediyor- toygun diye bir erkek arkadaşım olmuştu. üzerine tuhaf isim duymadım.
  • karsu
  • 250 yıldır bati sevdası var bu topraklarda, bu batı sevgisi nerden geldi diye onlarca serzeniş var *swh günaydın uyanında balığa gidek
  • (bkz: muhafazakar kesimin çocuklarına koyduğu sikimsonik adlar) kadar rahatsız edici değildir. onlara göre arapça ve farsça olmayan her ad rahatsız edici. adamlar türkçe adlara bile kıl.
  • -esila
    -mina
    -mila
    -elay
    -almila
    -aymira
    -alen
    -arden

vb
  • kumsal diye bir arkadaşım vardı. sertap erenerin 'kumsalda' şarkısı patladığında şarkının "uzanmışım kumsala" kısmı kızcağızın psikolojisini bozmuştu. kumsal güzel isim bence ama sertapın bok yemesi iste.
  • melise

melisa deil. melis değil. melise.
  • (bkz: dora)

koyun mu bu çocuk da bu ismi koydunuz?
hesabın var mı? giriş yap