7635 entry daha
  • nisan ayında 13 giri yapılmış.
    hepsi gri gri giriler.
    bi tane olumlu kelam yok .
    köy olmaz, kasaba olmaz.
    yerini belirleyemedi.
    merkez sağ, sağ iç, ortanın sağı, sağ bek vs.
    bugün kongresi var. ekşi ahalisinin götü dönük.

neyse mevlanadan devam edelim.
    kullanır atarlar demedim mi
    demedim mi sözcü 3 gün manşet yapar, 2 gün sürmanşet sallar atar, demedim mi?
    dspye de aynı numarayı çektiler .dspnin elindeki izmir edirne orduyu alıp sifonu çektiler demedim mi?
    seninde içinin bosaltırlar, poşetini bile çöpe atmazlar demedim mi?

zillet zordur, demedim mi?
  • adının hakkını vermeyen siyasi partidir.
  • genel başkan adaylarına bir göz attım.

koray aydın
    müsavat dervişoğlu
    tolga akalın
    günay kodaz

maaslesef al birini, vur ötekine.

içlerinde özgeçmiş olarak en uygunları müsavat bey gibi. ama o da imaj anlamında hiç ışık vermiyor. katılın ya da katılmayın; siyasi liderlerin dinamik, genç, seçmeni cezbeden bir görüntüsü olması gerek. zaten 60 yaş üzeri siyasilerin ben ülkeye kolay kolay faydalı olabileceğini düşünmüyorum.

parti bu yönetim değişikliğinden sonra gerilemeye devam eder ve diğer küçük partilerin arasındaki yerini alır diye düşünüyorum.
  • saçma sapan ismi ve merkez sağı bitirme misyonuyla tarihe gömülen parti.

iyi bilmezdik!
  • ilk tur: koray aydın 472, müsavat dervişoğlu 370, tolga akalın 327 (sayılara itiraz eden olmuş.şu belgeyi esas aldım)
    koray aydın 2. turu da alacak gibi.
    çünkü 2. turda çekilme olacak gibi gözükmüyor.
    tolga akalın çok ciddi bir oy almış. buradan yeni bir siyasi hareket doğabilir.
    bu konuda konuşmak için 2. tur sonuçları biraz daha belirleyici olacak aslında.
    bu 327 oyu ikinci turda koruyabilecek mi ve kopanlar hangi adaya yönlenecek .
    bu konuda çok farklı iddialar var. dün 3. turda koray aydın'a destek olacağını söyleyenler de vardı, müsavat dervişoğlu'na da.
    ama bugün akşener'i alkışlamamış, koray aydın ile de "özü başına" konusunda ters düşüyorlar.

- tolga akalın 2. turda da aldığı oyu korursa bunu "akşener'e tepki" veya "genç olması" ile açıklayamayız. partide seçimlere ittifaksız, "özü başina" girmeyi ve partinin milliyetçi bir çizgiye çekilmesini savunun ciddi bir kitle var demektir.
    koray aydın aksi bir çizgi izleyeceğini söylediğine göre de bunların partide kalabilmeleri zor.
    mhp'ye katılmaları pek mümkün değil. lümpen milliyetçiliği temsil eden, akalın'ın "kaygı üreten değil fayda üreten milliyetçilik" tanımının tam aksi yönde ilerleyen özdağ'a katılmaları da zor. önlerinde kalan tek seçenek "özü başina" bir parti.

- koray aydın kazanırsa mansur yavaş ve destekleyen iyi partililer rahat bir nefes alacaktır.

- tolga akalın, adaylıktan tarafsız olarak çekilmiş. bence en akıllı adımı atmış. 2. turda o oyu koruyamasa tartışma konusu olabilirdi.
    şimdi kendisi açısından "zafer"le ayrılmış oldu kurultaydan.
  • genel baskan kim olursa olsun, oktay vural kovulmazsa iflah olmaz.
  • zafer partisine katılsa mecliste milliyetçi bir oluşum söz sahibi olurdu en azından ama halkın adını dahi bilmediği olası başkanlar + truva atı koray aydın ile nasıl bir gelecek öngörüyorlar şaşıyorum gerçekten.
  • ruhuna el fatiha. bugünkü kongre ile birlikte siyaset çöplüğündeki yerini almıştır.
  • 2. tur dervişoğlu: 570 koray aydın: 565
    3.tura kaldı. artık dervişoğlu kazanmaya biraz daha yakın.
    ikinci turda
    tolga akalın'a 15 oy günay kodak'a 3 oy çıkmış. bu 18 kişi belirleyici olacak.

bu şekilde sonuçlanırsa, akşener bir süre sonra partiye dönecek olarak da okunabilir bu sonuç.
    iyi parti'den "merkez" taraftarları ayrılmaya başlar. chp kazançlı çıkar. tolga'nın taraftarlarının üçte ikisi müsavat üçte biri koray aydın demiş.
    seçim sürecine dair görüşleri müsavat ile daha yakın olsa da özellikle akşener ile ilişkileri zor düzelir.
    onun da ayrılarak "özü başına" siyaset yapması halen güçlü ihtimal.

koray aydın'ın kazanması halinde mansur yavaş ve ekibi daha aktif olacaktır.
    3. tur çok çekişmeli olacak.
  • ayrı ayrı adaylara entry girmeye gerek yok, bence an itibariyle bitmiş bir olmuşumdur. meral akşenerin berbat ötesi kriz yönetimi yüzünden çözünme süreci başlamıştır genel başkan değişikliği ile düzelicek birşey de olduğunu düşünmüyorum.
43 entry daha
hesabın var mı? giriş yap