103 entry daha
  • dün gece tesadüfen türkiye'de özel tv kanallarının nasıl ortaya çıktığını anlatan belgesel gibi bir program izlerken, anlatan kişinin “star1’in haber spikeri transferleri rana elik, kaan yakuphanoğullarından ve alp buğdaycı oldu.” dediğinde merak ettim şimdi nerede bu kişiler diye bakarken şok üstüne şok yaşadım.

aklımdaki hali haber spikeri olarak kaldığı için google'a alp buğdaycı yazınca ilk çıkan 2016’da ölmesi haberi ilk şoktu, ikincisi hapishanede ölmesi oldu, üçüncüsü ve en çok etkileyeni ise 1994’teki güneş k. olayı oldu.

güneş k. olayını okudum. kimisi komplo demiş kimisi bir gece yüzünden tüm hayatı bitti demiş, kimisi abartı demiş. "bir hata kariyerini bitirdi" diye başlıklar var. acaba gerçekten masum mudur diye araştırmaya(nette olduğu kadarıyla) başladım. kendinin ifadesi, metin kaçan’ın ifadesi ve güneş k’nın ifadesi, raporlara falan baktım da bir gecelik hata diyerek geçiştirilmeyecek olduğunu gördüm. ister eroin, ister kavganın büyümesi ya da ne derseniz deyin bu iş geçiştirilecek bir olay değil. 4.30 ile 7. 30 arası soru işareti demiş. o kısım da savaş ay röportajında açıkklığa kavuşuyor aslında. kadın dışarıya atıldığında, dayaktan dolayı göremiyormuş. birkaç kişiye kendisinin hastaneye bırakmasını istemiş.

belki bir ömür vicdan azabı yaşamıştır bilemeyeceğim fakat yaptığı şey bir hata denilerek affedilebilecek bir şey değil. tabi bunlar benim kişisel fikrim.

edit:ekleme
hesabın var mı? giriş yap