• eskiden, özellikle 1998-2005 arası vardı böyle bir dönem. bu akım nokia 3210/ 3310 lardaki melodi yapma aracıyla başlamış, daha sonra operatörlerin ücretli sms ile abonelere hazır melodi yüklemesi ile devam etmiştir. insanlar telefonlarına farklı zil sesleri yükler, kendini bu şekilde çevresine ifade ederdi. günümüzde ise kişiler kendilerini sosyal medya ile ifade ediyor. sonuç olarak bugün eskiyi hatırlarken, eskime ve yaşlanma hissiyatını derinden yaşatmıştır.
    teknolojinin son 20 yilda nereden nereye geldiğini eski türkiye'deki yoklukları da gösteren net bir delildir aynı zamanda.
    bonus: tık

retro:
    tık

nokia zil sesleri
    edit: ericsson 688 de de varmış bu melodi olayı ama asıl nokia ile gercek manada patlamıştır.
  • telefonun zil sesini cocuk aglama sesi olarak degistiren hanzoya denk gelmemis yazar beyani. zil sesi olarak araba korna sesi kullananlarda hala mevcut.
  • benim için doğru olmayan önermedir. genellikle sevdiğim parçaları koyarim hatta telefon çaldığında dinleyesim varsa ve karşımdakini bekletebileceksem açmam dinlerim biraz :) boyle de guilty pleasurelarim var maalesef. su anda misal impatient ponies var ve cidden bayılıyorum melodiye.
    dinlemek için tıklayınız
  • artık telefon zili marka göstergesi olduğu içindir.
  • özellikle bilindik iphone melodisi yapanları gördü bu gözler.
    bilmem kaç bin vermişmiş, iphone olduğu belli olsunmuş.

(bkz: arkası delikli iphone kapağı)
  • allah'a şükür artık yok. bazı embesiller mesaj sesini azeri şivesinde “el çeh menden” gibi bişey yapıyodu amk duyunca tüm sinir hücrelerim harekete geçiyordu
  • artık telefonun hep "sessiz"de kullanılması.
  • huawei telefonlarda herkesin aynıdır. birisinin telefonu çalınca kendiminki sanıyorum.

ama epey de güzel. evet eskiden vardı bu furya. herkes farklı bir müzik vs. koymaya kalkardı.

bu da tüketildi ve bitti.
  • ...düşüncesi aslında bir yanılma göstergesidir.
    hala daha telefon zili sesimi , bulduğum daha sakin ve yumuşak bir gitar melodisiyle ya da kendi kaydettiğim çello eserleriyle değiştirerek kullanmayı tercih ederim.
  • benim telefonum her zaman sessizde, we genelde whatsapp üzerinden haberleşiyorum. ayda 1-2 kere telefonla konuşurum. çok nadir telefonla aranırım. geçenlerde bir telefon çalma sesi geliyor ulen nerden geliyor kimin telefonu bu diye bakınırken farkettim kendi telefonummuş. kendi telefonumun zil sesini bile bilmiyorum. haliyle de değiştirmeye ihtiyacım yok.
hesabın var mı? giriş yap