• yoktur

not: türkiye sınırları dışında, zira türk vatandaşları vatandaşları vatandaşlığa münhasır haklardan faydalanırlar

not 2: başlıkta “afganları alalım sınırları açalım” şeklinde bir ifade yoktur, okuyamayanlar için
  • damarlarındaki kandır.
  • temel hak ve ozgurlukler bakimindan zerre kadar farki yoktur.
  • eğitim çok şeydir. ama herşey değildir. içinde bulunulan ortam, yaşanılan çevre, etkileşim kişiyi şekillendirir. bir turk eğitimsiz olsa da algısı bir afgandan farklı olacaktır. kültür bu algıdaki en önemli faktördür.

edit: en önemli faktör kültür derken, daha da önemli faktör atatürk'ümüzü sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.
  • çoktur.
  • çoktur.

anadolu toprağı ne kadar cehalet içinde olursa olsun taa orta asyadaki zamanımızdan gelen kültürü taşır, geldiği yerlerdeki farklılıkları da içerir. eğitimsiz bir türk ne olursa olsun her açıdan herhangi bir arap dölünden iyidir.

edit: arap dölü yazdığımdan dolayı afganları arap olarak nitelendirdiğim düşünülüyor. arap döllüğünün milliyeti yok. ilkel feodal arap yerel inancına göre hareket eden herkes arap dölüdür, arapların gözünde de köleleridir. türk afgan veya nijeryalı fark etmiyor.
  • engelli olarak sınıflandırmamız gereken birinin açtığı başlık.

dili, kültürü, kısmen de olsa dini ya da inanış biçimi(mezhep kavgaları vs. islamcıların kendi içlerinde bile ayrışmalarının başlıca nedenidir), ırkı, örfü adeti bambaşka olan iki eğitimsiz insandan bahsediyoruz. ve embesil fark 'yoktur' diyor. aynen kardeşim. eğitim dediğimiz şeyin de bir tür torna(!) istasyonundan ibaret olduğunu varsayarsak bilakis bireyi asıl kendine has kılan özelliği yetiştiği çevre, toplum, yaşayış ve düşünüş biçimidir. ve bunların kazanımı eğitimle, cartla curtla sağlanamaz. nokta.

bu itleri ülkeye sokanların allah'larına kavuşturulması gerekilirken açılan başlığın irite ediciliği yeterince sinir bozucu.
  • bana bak provokatör! türkler asla yolsuzluk yapmaz, kadın öldürmez, medeniyetsizlik yapmaz, çocukları toplu taciz edip "bir kereden birşey olmaz" demez, hayvanlara asla zarar vermez..

eğitim demişsin aklınca türkiyede üniversitelerde sadece liyakata bakılır, asla torpil olmaz, eğitimli gençler işsizlikten intihar etmez..

bunu o kafana yaz. türkiye 3 hafta önceye kadar pilot ülkeydi, afganlar gelip herşeyi bozdu.
  • türkiye'de seçme ve seçilme hakkı olması...
hesabın var mı? giriş yap