372 entry daha
  • taffarel

eboue - popescu - bülent

melo - h.şaş

keita - hagi - prekazi

drogba - kewell

prekazi yazmayanların yaşı tutmuyordur hagi yazmamak ile eşdeğer.

edit: komik olan prekazi yazmayıp selçuk yazmaktır. bir tek sekiz vardır o da prekazidir. bu kadroda ne kadar hagi tartışılmaz ise prekazi de o kadar tartışılmaz diğer herkes tartışılır.
  • 1986'dan beri derbi kaçırmamış bir galatasaryalı'yım. en iyi, en etkili, en formda oldukları zamanları nazara alarak yazdım. galatasaray tarihi değil son kırk yıla yaklaşan zamanın en unutulmazlarından kendimce seçtim.

buradaki bazı adamların mevkilerinde dünyanın en iyi oyuncusu performansları oldu. aynı adamlardan bazıları rezil de olmuşlardır kimi dönemlerde. (örneğin şampiyon klüpler'de neutchatel'in, e. frankfurt'un veya barcelona sol kanadının içinden geçen tütüneker son zamanlarında sonradan girdiği maçta sakatlanmadan tekrar oyundan çıkarılmıştı vs).

bu adamların alayını canlı seyrettim. gerçekten acayip yetenekleri, kafa yapıları ve takım kendini buldu mu sahada ilahlaşmışlıkları vardı. ihtiyar drogba vs yazan çoluğa çocuğa bakmayın. konu camianın tarihi maçlarındaki, değerli yaşanmışlıklardaki somut katkılarsa.

muslera

davala - bülent - cüneyt - ergün

uğur - hagi - suat - cevad

tanju - fethullahçı şaban
  • muslera
    eboue-popescu-bülent-riera
    melo-torreira
    ribery-hagi-prekazi
    tanju
  • --------------- muslera -----------------
    boey popescu bülent a.telles
    -------- torreira --- tugay ----------