175 entry daha
  • türk hoca olacaksa emre belözoğlu dışında kimseyi getirmez

--- spoiler ---

tahmin etmesi çok güç. türk olacağı bile belli değil. zira liam rosenior da tan kesler ve scout ekipleri tarafından araştırılıp getirilmişti. tecrübesizliğe yenik düştü.

eğer türk bir hoca getirilecekse sergen yalçın ismi şu an herkesin kafasında cuk oturuyordur. tam da bugün sezon sonu antalyaspor'dan ayrılacağını açıklamışken... championship yüksek tempo ve disiplin ve gerektiren bir lig. sergen hoca biraz tembel ve keyfine düşkün birisi. sezonda ligde 46 maç, bunun yanında fa cup, carabao cup, lig-federasyon kupası derken sezonda 55-60 oynanıyor. hem de 9 ay içerisinde. ayda neredeyse 6-7 maç.
    kısacası sergen yalçın kısa süreli başarı odaklı ilerlenirse mantıklı olabilir fakat uzun vadeli bir projede pek mantıklı bi seçim olmaz gibi.

süper ligde yıllardır çok mütevazi bütçelerle beklenenin çok üzerinde başarılar sergileyen ilhan palut veya çağdaş atan gibi genç hocalara şans verilebilir. hatta bu sene özelinde fatih tekke'yi de bu listeye katabiliriz. ama fatih tekke bir kaç sene daha ligde kalmaya devam edecektir.

acun ılıcalı ile ilişkisini göz önünde bulundurduğumuzda ve muhtemelen sezon sonu takımdan ayrılacak emre belözoğlu da kafalarda canlanıyor. 3 senelik newcastle'daki oyunculuk döneminden de ingiltere'de de tanınan bir isim.

her ne kadar acun'la yakınlığı bilinse de arda turan şu an bir projenin içerisinde ve yerinden kıpırdayacağını sanmıyorum. yakın olduğu için burak yılmaz gibi hocalık tecrübesi olmayan birine de yöneleceğini sanmıyorum.

acun'un fatih terim ile yakınlığı da biliniyor. hatta hatır rica ile fatih hocayı ikna edebilecek kadar ileri düzey bi yakınlık. yunanistan'da ilk sezonda şampiyon olamadı ve beklentileri pek karşılayamadı. tabi takımı aralık ayı sonunda aldığını da göz önünde bulundurmak lazım. eğer yazın yollar ayrılırsa mantıklı bir seçim olabilir. fakat ben önümüzdeki sezon da panathinaikos'un başında olacağını düşünüyorum.

türk futbol tarihinde önemli yerler edinmiş şenol güneş , ersun yanal , aykut kocaman gibi isimler şu an boşta. fakat genç ağırlıklı yabancı oyunculardan oluşan bir kadroyu bu isimlere teslim edeceklerini de düşünmüyorum. tan kesler bu projenin başındaki kişi olarak daha modern bir hoca arayışında anlaşılan.

konuşulan ismi geçen hoca adayları bunlar. benim ise ismi hiç gündemde olmayan fakat çok yakışacağını düşündüğüm bir adayım var; tuğberk tanrıvermiş. yakın zamandaki bir röportajında neden a takım çalıştırmadığına dair sorulan bir soruya kariyer basamaklarımı sağlam adımlarla çıktığını ve yakın zamanda yurtdışında a takım alabileceğini söylemişti.
    tuğberk hoca 34 yaşında. çok genç yaşta ve çok kısa bir zaman diliminde uefa pro lisansını aldı. hem de arteta, thierry henry gibi isimlerle aynı kurstayken. bu isimlerle halen irtibatı var. galatasaray üniversitesi mezunu. kendisi çok eğitimli ve çalışkanlığı ile ön plana çıkan bir isim. ayrıca antenörlüğün yanı sıra scouting tecrübesi de var. scout yapan bir hoca her zaman bir adım öndedir.
    galatasaray'da roberto mancini, prandelli, igor tudor gibi hocalarla çalıştı. hatta türkiye'deki son senesinde fatih terim ile de çalıştı. son 6 sezondur italya'da. roma altyapısında ve 1 sezonluk spezia u19 takımının başında yakaladığı başarılarından ardından bu yıl tekrardan döndüğü roma'da u18 takımını şampiyon yaptı. italya'da yılın hocası gibi ödüller aldı ve basında ve medyada sıkça adından söz ettirdi. ayrıca a takım için de jose mourinho'nun geniş antrenör ekibinde yer alıyordu ve kendisiyle iletişimi olan birisi.
    kısacası tan kesler böyle bir projede tıpkı kendisi gibi eğitimli ve çalışkan, aynı zamanda yaşı da genç, türk bir hocaya şans verebilir.
    ek olarak kendisi 5 tane dil biliyor ve oyuncularla yukarda saydığım çoğu isimden çok daha iyi iletişim kurabilecek kapasitede.
    (tuğberk tanrıvermiş entry'm; #163320958)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap