35447 entry daha
  • vavacars bile bugün elindeki bazı modelleri en az 25bin düşürdüğüne göre gidişat hiç iyi değil ikinci el piyasasında, hala uyguna hasarsız temiz ve düşük km araçlar gidiyor ( sıfır araç fiyatlarının altında olanlar) bunun dışındaki araçlar için pek umut yok, yaz olmasına rağmen hiç talep yok.
  • bir adet passat ile katıldığım piyasa. ihtiyaç fazlası. düşünen yeşillendirebilir.
  • burada adamın anasına sövsen demokratik hakkıdır deyip geçebilir ama biri rakamlarla gelip arabasının değerinin düştüğünü söylediğinde delirir, ağzından köpükler saçarak millete saldırır. . çok ilginç bir durum.
  • sarı sitede her saat 1000 araç ilana giriyor gerçekten değişik şeyler oluyor.

bitti piyasa demiştik ama şak diye bitme beklemiyorduk.
  • ben anlamıyorum kıçı kırık ekşi sözlükte bazı yazarlar kendi aklınca 'piyasa bitti, balon patladı vb' entryler girerek sanırım algı oluşturup fiyatları aşağı çekmeye uğraşıyorlar. ne kadar başarılı olurlar bilinmez fakat gördüğüm kadarıyla piyasa aşağı değil bir tık yukarı ivmelenmiş durumda.

bana da algıcı diyecekler için söyleyeyim. 2020 haziranında 56 bine aldığım ve alırken 'ulan bu araba 56binlik araba değil' dediğim bir arabam var. şu an sanırım 400-450bin ediyor. keşke fiyatlar düşse de arabam 80-100kdan fazla etmese. inanın bana bordrolu bir devlet memuru olarak piyasanın aşağı gelmesini en çok ben isterim herhalde ama maalesef ben istedim diye gelmiyor.

araba almayı düşünenlere tavsiyem hiç beklememeleri olur tamamen. 2016'da ilk mesleğe başladığımda biraz para biriktirip alacaktım, geçen zaman içerisinde ben hedeflediğim birikimi yakaladığımda araba piyasası çoktan yükselmiş oluyordu. uzun zaman böyle kovalamaca oynadık piyasayla. sonunda borç harç güç bela o dönem için hiç düşünmediğim bir arabayı alabildim zorla. gözüm daha yukardaydı ama piyasa koşar adım yükseliyordu. bugün o dönemki kadar yükselmiyor tabii ki fakat ben bir değer kaybı da görmüyorum. karar sizin tabii. yerinizde olsam bu başlıkta 10 ay önce atılmış twitleri bi okurdum. bakın piyasa ne kadar düşmüş*
  • (bkz: #155157748)

şey olmak gibi olmasın ama, biz bunları yazdık.. tabi inanmadılar, ekonomiden bihaber arkadaşlar.. hatta, kendi öz kardeşim bile inanmadı..

ya hele ki, bi tane ukala bi komşum var.. dallama götveren.. geçen yıl yaz aylarında gidip hyundai bayon aldı.. 1 milyon lira olan araca tam 200 bin hava parası saydı. gelip bi de ukala ukala yatırım önerisi verdi.. 1500 e satarım bunu aga.. diye.. her gün arabasına bakıp küfür ediyodur şimdi..

neyse, fiyatlar daha da düşer mi, yatay mı kalır onu bilmem ama artmayacağını söyleyebilirim.. hiç öyle koştur koştur araç almanıza gerek yok artık..
  • seçimden evvel 10 senelik aracımı satılığa koydum.
    aynı sene, aynı model, benzer kilometre 30 ilan vardı. bunlardan 5 6 tanesi hasar kayıtlı ortalamadan 150 200 bin aşağıdan listelenmiş, bunları anladık.
    bir o kadarı çok temiz kapalı garaj arabası bunlar da 150 200 bin yukardan koyulmuş sırf biraz daha temiz diye %25 fazla istenir mi? allah akıl fikir versin.

acil satmak istediğimden tam ortalamadan koydum, pazarlık yapılır yazdım. birkaç güne 20 kişi yazdı, en yüksek verene bıraktım.
    aynı fiyata 1+1 evimi satılığa koydum. geçen sene bir üst model araç fiyatına gidiyordu. aylardır bir kişi bile aramadı.

emlak ve araç piyasası deneyimim bu şekilde taze taze.
  • aralık ayında elimdeki arabayı bu firmalardan birine baya ucuz sattım. sonra gittim altın aldım. şu anki piyasa fiyatının üstünde bir getirim var. resmen hurdayı altına çevirmiş oldum. o zamandan beri elinde tutanlar şimdi ne tutuyor acaba?
  • ikinci el araba piyasasına 3 4 ay önce 2020 model hondalara bakıyordum.1milyon civarına temizi vardı.şimdi baktım ilanlara honda piyasası 150 bin civarı artmış.bu nasıl iş anlamadım
  • 10 yasinda mercedes c180 ‘e 1.5 milyon istenen piyasa. sunun farkinda degiller, o fiyata cikan kisi direk tesla ya yoneliyor. galeriler yüksek kaar pesinde
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap