382 entry daha
  • ingiliz aktör.

ben bu adamı lock stock and two smoking barrels ve snatch'teki rolleriyle sevdim. tamamen mantık ve zeka üstüne kurulu rolleri, soğuk espiri anlayışı ve özellikle ironiyi sık sık kullanması başlıca karakteristik özelliğiydi ilk filmlerinde.

sonra ne olduysa bunun eski yüzücü olmasından mütevellit; kaslı vücudunu ve sert sayılabilecek mizacını değerlendirmek isteyen hollywood sektörü, bu adamı mantığın sınırlarını zorlayan aksiyon filmlerine kanalize etti. tamam transporter serisi iyi sayılırdı ama ondan sonraki filmler de hep bu tarzdaydı. halbuki uzun kaşe pardesüsü ile bir köşede dikilerek salaklığın zirvesine oynayan rol arkadaşlarına attığı manidar bakışı bile ayrı bir seyir zevki içeriyordu ben ve benim gibi düşünen izleyiciler için. böyle bir karakteri sonraki projelerde diline akü şarj kablosu bağlamış kendisine elektroşok verirken izlemek hayal kırıklığı oldu tabi. guy ritchie'de bunlara daha fazla dayanamamış olsa gerek, kendisine revolver'da unutulmaz bir rol verdi.

jason reyiz benim için hala bir ''turk'' bir ''bacon'' dır.
  • bu herifin ilk izlediğimde aksiyon/dövüş filmlerini ti’ye alan parodi bir filmde oynuyor sanmıştım. öyle de tırt bi oyunculuğu vardır.
  • dünyadaki en boş ünlü budur sanırım. kim kardashian bile bir işe yarıyor bu kazma ne işe yarıyor, nasıl bir torpildir anlamış değilim.
hesabın var mı? giriş yap