• bu durumdan dolayı mobinge uğramıştım.
  • tam zamaninda ise baslaniyorsa olmayan olaydir.

ben calistigim yerde her gun 10-20 dakika hep gec gitsem bile kimse bana yan gozle bile bakmaz, zira cogunlukla mesai sona erdikten sonra en az yarim saat kalirim. bir ara kendi projemi bitirmek icin 2 saat civari ekstra kaliyordum, beni zorla cikariyorlardi bina kapanacak diye :) ve fazla mesai ucreti vs de almiyordum.

yanisi, turkiye'de patronlari birakin, mudurler vs genellikle calisanlari kole olarak gorurler. zamaninda gidip islerinizi zamaninda teslim ediyorsaniz mesai bitiminde ne yapiyorsaniz birakip cikabilirsiniz. ayip olarak goren de gitsin karisinin babaannesinin koynuna girsin.
  • çalışana köle muamelesi yapmanın ayıp sayılmadığı yerlerde görülen durum.
  • o yüzden mesai bitmeden çıkarak bunun gibi durumları önlüyorum.
  • 9 kişi beden gücü 5 kişi masa başı çalışanım var. mesai saatleri 09:00-18:00 hafta sonu tatil. mesai başlangıç saatinde herkesi işinin başında hazır görmek istiyorum. ama 18:00 den sonra da kimse kalmamalı. 18 den sonra mesaiye kalan insanlar benim için gün çinde taşak kebabı yapıp iş yapmayan tayfadır.
  • çok ayıptır.
    hiç mesainin bitmesi beklenir mi?
    ben on dakika kala basar giderim.
  • beyaz yakalı patron beyanı
  • eski çalıştığım yerde, hatta işten çıkmama sebep bi iş arkadaşım vardı benden tek farkı benden önce işe başlamış olmasıydı.
    biz diğer arkadaşla toparlanıp 18:05te işten çıkarken, “size kim çıkabilirsiniz dedi?” gibi bir cümle kurmuştu.
    ona ve patrona kalsa her akşam mesaiye kalacaktık ki öyle bir iş yeri değil, gün içinde hallediliyordu işler. bir gün, “akşam mesaiye kalacaksın.” dediğinde, “mesai ücreti ne olacak?” diye sormuştum bana ters ters bakmıştı aq karısı.
    kendi mutsuz evliliği, baş belası veletleri vardı, evinde mutlu değildi pazar günü çağırsa patron giderdi yeterki evde durmamak için.
    kendi böyle mutsuzken sizin eve gitmeniz, mutlu olmanız inanılmaz batardı.
  • mesai başlaması hususunda dakik olan vatandaş mesai bitiminde de dakikasında iş yerinden çıkar kimse de bir sikim diyemez. işe başlarken zamanında gelinilmediğinden de çıkarken de zamanında çıkmak biraz mahcubiyete sebebiyet verebiliyor.
hesabın var mı? giriş yap