15645 entry daha
  • o olmazsa yalnızsınız. hemşire, öğretmen, yaşlı okul müdürü, hintliyle ikame edilen türk işçisi, okulda zorbalanan öğrenci, kepenk kapatan esnaf, mahallesini terk eden vatandaş, bıçaklanan kaportacı...

her yerde o var.
  • sitenin yazarları genelde y kuşağı ve hiçbirimiz dilini bile bilmediği insanlarla okumak zorunda kalmadı. kötü eğitim koşullarını görmedi. hepimiz saygılı çocuklardık. hele de öğretmenlerine, müdürlerine karşı. korkardık birazda. fakat bugünkü bilgi birikimimizi de onlara borçluyuz. hangimiz o kadar kin besleyebilirdik ki?

sevgili yazarlara sormak istiyorum. hangi partiyi desteklediğiniz zerre önemli değil benim için. sadece şu soruyu soracağım.

bugün öğretmenini, müdürünü bıçaklayanlar, yarın okulda sizin çocuklarınıza neler neler yaparlar bir düşünün önce...

bir düşünün, sonra bize hak vereceksiniz zaten.

bizim kaygımız biz değiliz ki? benim karşıma dikilen lavuğu ya vururum ya vurulurum. geri vites yapmam. gözümüz o konuda karadır.

fakat yarın öbürgün bizden sonraki nesli nasıl bir tehlikenin içine sürüklediğinizin farkında mısınız?
  • şu adamı grubuyla meclise sokmayan halk da. ne bileyim ?
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap