• temmuzda bitecekti ancak murat kurum bugün açıkladı. uzatılacakmış.

akp'li ev sahiplerini chp'li yapacak gelişmedir.

kaynak
  • muz cumhuriyetinde sıradan birgun.
    (bkz: sataram köyü ha)
  • kiracının bile insafa gelip silkeleyemediği bir düzenlemeyi uzatmak mı?

enflasyon arşa çıkmış, ev sahipleri evleri boş tutsa daha kârlı, kiracı ise %55-60 gibi yıllık artışa amin diyor!

peki hükümet ne yapıyor?

(bkz: sen ne diyon la değişik) derler, demedi deme.
  • nereye uzatırsan uzat. ev sahibi ve kiracı yakında cinayetten yargılanacak. oturan kişi %25 zam yap diyor, ev sahibi piyasaya bakıp razı olmuyor, evimden çık diyor. çünkü o da haklı, yüksekten kiralayacak. enflasyon iki tarafı da mağdur etti. kriz büyük.

not : sarı site kapatılsın, emlak piyasası devlet denetimine yönelsin. aksi taktirde gidişat kötü.
  • bu önlemler, önümüzdeki dönemde, ev sahiplerinin evlerini kiraya vermek yerine boş tutmasına neden olup konut arzını hızla azaltacak, ve bir vadede yine benim gibi kiracıları vuracaktır.

benzer önlemlerin uygulandığı bir iki geri kalmış ülkede, geri dönüş çok hızlı oldu ve bir daha asla bu tür şeyleri düşünmediler.

piyasa dışı/değnek ile /metazori bu işlerin çözülemediğini bu millet ne zaman anlayacak acaba.

domatesi devlet sattıktan bir sene sonra, domates son 50 yılın en yüksek fiyatına ulaştı.

fiyatı arz/talep belirler, devlet önlemleri değil. biraz finansal okuryazarlık lütfen.

istanbul'da bir buçuk milyon ev boş. bilin bakalım neden ? siz çok cingöz oldugunuz ve kiraları bir yerde zorla sabitlemeye çalıştığınız için.

edit : kiracıyım, ama bir ürünün fiyatlarını düşürecek tek şeyin artacak arz olduğunu biliyorum
  • helal olsun doğru karar. yıllarca mal sahipleri evim var diye bir gün bile kira geciktiren ne aileleri üzdüler kimbilir. asla acımıyorum. yasa neyse o bitti.
  • ya arkadas ne kadar bayiliyorsunuz su siddet diline.. yok cinayet cikarmis da bilmem ne.. ev sahibi uc kurus icin adami vurmaya kalkar da beceremezse, kiraci cevval cikarsa nefsi mudafa yapmis olur.. hem evini hem canini kaybedersin.. kiraci da bir gun ceza yatmaz. o is o kadar ucuz degil. hakkinizi arayin, bu cahil cuhela ev sahiplerine pabuc birakmayin. yuz verirseniz astarini isterler. kimse kimsenin yatirim bekcisi degil. kontratinin sartlarina uyacak herkes.

edit: bu entryden sonra karma puanim 25 puan birden dusmus. hajdhajdhak. sozlukte eksi basmayan ev sahibi kalmadiysa yolumuza devam edelim. kudurun cikdirin.. nefretinizden kabiz olun.

bi de kendilerini akilli gorenler var burada ev sahibi olduklari icin.. hakdhakd bak kardes, ben akilli bi adam oldugum icin milyonlari betona baglamak yerine dogru yatirim araclarinda degerlendirerek ayda oturdugum evin kirasinin 20 kati kadarini kazaniyorum. ev sahibimse %25 zammini alip evinde agliyor.. aramizda bi is anlasmasi var. ilk iki sene o kazandi kalan sekiz seneyse ben kazanicam. siz oturun aglayin daha uhuuuu ebimin degeri gittiiii uhuuu.. haha
  • sen akp'nin 5 yıl daha iktidarda kaldığını düşün.

barınma hakkı yatırım aracı olamaz. adamın zaten evi var ama kira getirisi olsun diye 5 tane evi daha var. la bas git millet oturacak ev bulamıyor. senin cebini doldurmak için mi uğraşacaklar. kira mira arttırmak yok. sakın arttırmayın!
  • uzatılsın. ihtiyaç fazlası evlerin hepsi satılsın. yok öyle bir dünya. kira gelirine vergiyi artırabildiğin kadar artır. ev yatırım aracı değildir. nokta.
    mütekabiliyet yasası mevcut iktidar döneminde çıkarıldı. şuan ki durumun en büyük sebebi budur. yabancıya satış kalıcı olarak kaldırılmalı. hatta taşınmazı olan yabancılara ağır vergiler getirilmeli. yok öyle 2 kuruşa 100 kuruşluk rahatlık
  • temmuz geldiğinde sen iktidar olacak mısın acaba?
hesabın var mı? giriş yap