• metroyu su basıyorsa arabaya binin, arabası olmayan gelmesin diye bir çözüm yöntemi yok. çünkü gökçek döneminden kalma tünelleri ve yolları da su basıyor. dün gece 1 saate yakın ulus çevresinde yol kitlenip kaldı. trafik polisleri de trafiği kesmek üzere oraya geldiler. çünkü araçların gidebilecekleri bir yer yoktu. bir audi o trafiğin ortasında alev aldı, kaldırıma çıkarttılar onu da.

kayseri'ye 2 diklemesine metro çekip 15 tane de gökdelen dikmişler; odtü bilkent hacettepe hatrına da 2-3 teknokent firma cart curt kurmuşlar. buyur sana ankara. ha bir de tunalıda 2 tane devlet 2 tane marjinal tiyatro sahnesi var oley. adana sokakları ankara'nın işlek caddelerinden 3-4 kat geniş. bahçeli tunalı'da 2 apartman arası 2 şerit bile yok. hobbit köyü mü inşa ettiniz, bu şehrin ölçeğine kim karar verdi inanılır gibi değil. yeriniz mi az, tarihi yapılaşma mı var, yaysaydınız şu şehri biraz amk. %90ı bomboş bozkır, yerleşim olan %10'unda da insan başına 0.005 metrekare yer düşüyor.
  • mansur başkan seçilince her yeri sel basan, badem bıyıklı aday seçilseydi bırak seli, yere yağmur damlasının bile düşmeyeceği şehir!
  • yaklaşık yüz yıl önce başkent olmuştur. dolayısıyla "başkent olmasaydı şu olurdu, bu olurdu" demenizin gerçekten bir anlamı yok. kaldı ki onu etkileyici yapan asıl şey, olaylar farklı gelişseydi yozgat olabilmesi ihtimalidir. nihayetinde yozgat değildir, olmamıştır.

ankara, bir cumhuriyet projesi olarak bozkırın orta yerine neredeyse sıfırdan inşa edilmiştir. bu süreçte türkiye'nin farklı yerlerinden, özellikle istanbul'dan birçok eğitimli insan ankara'ya gelir ve katkıda bulunur. nihayetinde ankara hala ağzına kadar dolan tiyatro, opera salonlarına ev sahipliği yapar. sık sık ziyaret edilen önemli müzeler bulundurur. türkiye'nin birçok önemli üniversitesini içinde barındırır. aynı şekilde türkiye'nin en gelişmiş ilçelerinden (bana göre en gelişmişi) çankaya yine buradadır. önemli edebiyatçılar, entelektüeller yetiştirir. sevgi soysal, ahmet arif ve tanıl bora gibi... bu anlamda ankara, büyük oranda başarılı bir projedir. haksızlık etmeyin.
  • aç kapa yapan beyaz audilerin sokaklarında cirit attığı ortadoğuda bir bucak.
  • bok gibi şehir
  • her yağmurda sürekli sel basan kronik lokasyonlara ısrarla çözüm getirilmemesinde ben artık art niyet arıyorum. metrekareye düşen yağmur 79 kilogram, ankara'ya bundan çok daha fazla yağmur düştüğü yıllar oluyor. 79 kilogramda metro durdu, eskişehir yolu - istanbul yolu - konya yolu kapandı.

dün çiftlik kavşağındaki alt geçidi su bastı. bu kavşağın 150 metre paralelinde ankara çayı akıyor. bu kavşağın mazgallarını bağla ankara çayına bir pompa ile deplase et gelen suyu. bu kadar zor mu bu işler?

150 metre ötede kocaman çay var, ama kavşağı su basıyor.
  • aklı ve parası olan araba alsın bi yağmur yağdı toplu taşıma metro felç oldu
  • malum yağmurdan 2 gün sonra dahi toplu taşımanın kilit olduğu şehir.
  • dünyanın en başkent olmayı hak etmeyen başkentidir.
  • sol frame'de görünce heyecanlandığım şehir.

kapını açık tutuyosun, uzunca bir akşam yemeği için de bir mekan bana ankara.
    elinden tutup getireceğim biri var sana bir gün.
hesabın var mı? giriş yap