• komutan: fırıncı var mı?
    (kimseden ses çıkmaz)
    komutan: kimya okumuş biri var mı?
    (2 kişi öne çıkar)
    komutan: siz hamurun ölçüsünü falan iyi ayarlarsınız, geçin fırına
  • hay o sorunun :) basima ne geldiyse bu sorudan geldi
  • bence denemelisiniz . ben pişman olmadım . yazı işlerinden anlayan var mı diye sorduktan sonra silahlığa geçip silah zimmeti yaptım 4 gün , 5. gün koğuşa alındım ve eğitim nöbet ictima hiçbir şey yapmadım koğuşta ingilizce çalıştım ve son yökdilden 80 aldım :)) allah işinizi rast getirsin .
  • bu sorulara sazan gibi atlamak tehlikelidir. nadiren sizi rahat ettirecek bir görev çıkar. çoğunlukla saçma sapan bir görev sizi beklemektedir.

-aranızda dalgıç var mı?
    üç beş kişi el kaldırır. aralarında en kıdemli ,bröveli aşmış arkadaşa bölük akvaryumunun temizliği ve balıkların bakımı kitlenir.
  • askerlikte "bilmiyorum" kelimesi hayat kurtarır.
  • +mesleğin ne asker?
    -koğuşçuyum komutanım.

gerisi faruk eczanesi.
  • -aranızda dalgıç var mı?
    iki kişi çıkar
    - hanginiz profesyonel?
    biri aradan sıyrılır.
    komutan : şu kazanı temizle gel .
  • kütahya hava komutanlığı,
    er dağılım merkezi,
    komutan soruyor o var mı? bu var mı?
    'laaa olum içinizde futbolcu var mı? 8-10 kişi el kaldırdı. komutan soruyor hangi takım? minimun 5 kişi altay dedi. komutan durdu birbirinizi tanıyormusunuz? gevşekler birbirine bakıp hayır dedi.
    allahına kurban büyük altay..
  • 300 kısa dönem askere pide yapmayı bilen var mı diye sormuşlardı birkaç gün sonra da bütün alay pide yemişti.
  • 2011 yer hakkari..
    komutan: aranızda hiç gasilhaneye giren ya da ölü yıkayan oldu mu ?
    x: emredin komutanım.( bir sene kadar evvelinde dedesinin vefatında yıkama esnasında bulunmak)
    komutan: asker! arkadaşının üzerindeki kanları guzelce temizledikten sonra cenazeyi torbaya koy!
    x: emredersiniz komutanım!

diğer anlatılan anılar yanında en unutulmazıdır sanıyorum. ve hiç unutulmayacaktır..
hesabın var mı? giriş yap