1151 entry daha
  • varsa çözmek isteyen ama illada çözülecek diye bana yazsın.

kültürlü sinirlenmeyen lobi faaliyeti yapacak. mümkünse yalancı dili olan.

abd ab japonda son 3000 senedir medeni olan tüm devletler arkamızda korkmanıza gerek yok. sokakta köpek olmaz.
  • bugün anladım ki olmayan sorundur.

türkiye'de köpeğin kutsal hayvan olduğunu kabul edip bakış açımı değiştirmeye karar verdim.

sanırım dini bir güncelleme oldu ve ben kaçırdım. yoksa bu köpek dokunulmazlığının başka şekilde açıklanabilir yanı kalmadı.

türkiye'de artık köpeğe tapıldığını kabul edin ve siz de rahatlayın.
  • “başıboş insan sorunu”
  • sokakta ne kadar başıboş köpek varsa toplanır. barınaklara yerleştirilir. barınak kapasitesi sınırlı olduğu için 1-2 ay burada bekletilir. o sokağa mama koyun, başı boş insanlar sizi diyen, büyük ihtimal bu durumdan nemalanan köpektaparlara denilir ki, barınakta hayvanları sahiplenin. sahiplenilmeyen hayvanlar uyutulur, öldürülür artık adına ne derseniz. sonra sokaktaki tekrardan başıboş köpekler toplatılır ve bu sirkülasyon devam eder.

cani insanlar köpek katlediyor diyenlere, sahiplenseydiniz ölmezdi, sizin yüzünüzden öldü diye de bir algı oluşturursun. zaten onların derdi sahiplenmek, hayvan sevgisi vs. değil. öyle olsa evini açardı bu hayvanlara. bir de medeni olarak hayvan sahiplenme konusunda güzel bir çalışma yaparsın. çünkü gerçek hayvan severler ve potansiyeli olanlar bu hayvanları sahiplenirler. hatta gerekirse biraz bütçe ayırıp işte sahiplenilen hayvanların şu kadar miktardaki mamasını devlet karşılayacak diye ya da 3 yıl aşısı bizden gibisinden bir kolaylık da sağlarsınız. çünkü 5 yıldır beraber yaşadığım aile ferdim olan kedimin mama, kum, aşı derken yok sayılamayacak bir masrafı var . böylelikle hindistan'dan hallice olmaktan kurtulursun.
  • tüm köpek düşmanları ölsün istiyorum. geberiseceler.
  • bu artık bir sorun olmaktan çıktı,resmen bir başıboş köpek terörüne dönüştü.5 senede 2 defa sokak köpekleri tarafından ısırıldım.hem de ikisinde de tek yaptığım yolda yürümek.yürürken arkamdan gelip ben fark etmeden bacağımı kaptılar.arkama bakmadan yürüyemez oldum.bu sorun bu ülkede nasıl çözülür bilmiyorum,gerçi çözüleceğine dair hiç bir umudum da yok
  • bu mesaja fav atan herkesi gruba alacağım 365 gün gerekirse başlık havada kalacak doktorlar nasıl aldı istediğini.

hakkımızı arayacağız.

ama kimse kimseye satmayacak bu iş bu medeniyetsizliği son bulana kadar

berberde
    cafede
    kahvede
    okulda
    toplu taşımada
    markette

şikayetinizi yapacaksınız.

devlete muhtardan belediyeye milletvekiline yazacaksınız.

dahası her gün gelip gündem yapacaksınız.

bu konuda bir işi istiyorsak bir arada olacağız.

abd, ab , japonya, rusya salak. bir türkiye akıllı.

antik roma, mısır yunan kaynakları da haklı olduğumuz yönünde. o konuda sıkıntımız yok. köpeklere yem olmak istemiyoruz

örnek. bayraklı köprüye çık izle kaç araba ani fren koyuyor itler yüzünden.

istediğimiz it sahipleri en geç 12 de ehlilestirilmemis aşırı ses yapan köpeğini evinin içine alacak.

oğlum kızım diyorsan al evine ya da ilaç başla.

fav atan herkesi bir gruba alacağım daha sonra. lay lay lol adam zaten gelmesin. işe yaramaz. hayatta bir işe faydan olsun.
56 entry daha
hesabın var mı? giriş yap