1128 entry daha
  • (bkz: #159595929)
  • yatırımcıların "baş" ekonomist kızlarına kulak kabartarak anlaşılamayacak krizler silsilesinin devamıdır. (bkz: #163900561)
  • yine muhaliflerin kendilerini tatmin etmek icin iddia ettikleri kriz. mevduat faizleri bile %60lari bulurken insanlar hala harcamak icin birbirlerini ezecek neredeyse. sokaga cikip bir bakin. neredeyse her bar, restaurant, kahvecinin onunde sira gordum. hatta foto bile cektim: https://eksisozluk.com/img/4uqv6akq
    akp'den nefret ederim ama insanlar hic bir zaman bu kadar bedava para kazandigi bir donem de olmadi sanirim. olmasi gerekenden 5 kat pahali olan yemek restaurantlarin onunde siralalar.
  • isteyen istedigini soylesin, ister kriz var diyin ister yok diyin, ne farkeder ki?

sen mesaili bir iste calisip da rahat rahat yasayamadiktan sonra bunun adi kriz olmus - keriz olmus - skimpflasyon olmus ne farkeder? isterseniz kriz yok diyin, zerre umrumda degil. ben calisip da rahat etmeyi birak daha is bile bulamiyorum.

isterse butun ekonomik gostergeler olumlu olsun ben rahat yasiyor muyum yasayamiyor muyum onemli olan bu.

ha bu arada bu yasadigimiz kriz degil, bize baku-tiflis-ceyhan boru hatti uzunlugunda dosediler - kriz kelimesi bunun yaninda solda sifir kalir -. simdiki derdimiz bu boru hatti uzunlugu acaba ceyhan' dan edirne' ye kadar uzar mi ya da oradan da berlin' e kadar uzar mi, simdiki sorunumuz bu. benim tahminim ceyhan' da new york a kadar uzar.

cunku doviz yok bir kere merkez bankasinda, benim mb' den fazla dovizim var. e faizler de sabit, yukseltirlerse sonu kotu olur. doviz de dusuk su an. ya faizler roketlenecek ya doviz. babayi duzeliriz biz bu saatten sonra, bakalim da venezuela gibi olmayalim.
  • dolar 50-60 liraları bulmadıkça bu krizden kurtulmamız çok zor. bu ülke katma değer üretemeyen ve emek yoğun çalışan bir ülke... bu nedenle ucuz iş gücü bu ülkenin tek güçlü yanı.... ayrıca bu ülke kamu personeline 1000-4000 dolar arasında para ödeyecek kadar zengin değil. tek çare doları serbest bırakıp piyasayı kendi kendine bırakmak...
  • mehmet şimşek "enflasyon düşüyor" diyor.
    ben de "kırmızı ve beyaz ete devamlı zam geliyor bu nasıl düşmek amk." demek istiyorum. kıytırık tavuk kanadının kilosu olmuş 420 tl.

tamam bir şekilde asgarî ücrete zam yapmayacaksınız. ve bunu da zaten enflasyon düşüyora getireceksiniz. ama insanlar salak değil yani ayıktırayım.
  • bu hayat pahalılığında kiraydı masraftı derken özellikle faturalar konusunda çok zorlanan çocuklu bebekli aileye doğalgaz su gibi faturalarda yardımcı olabilecek yardımsever sözlükçüler olursa aileye bir nebze nefes olmuş olurlar.
  • ekonomi mükemmel bir şekilde tasarlanamaz. ancak %1'i daha da zengin hale getirecek şekilde tasarlanabilir. özellikle son 4 yılda yaşanan tam olarak budur.
hesabın var mı? giriş yap