• kokusuna bakmadan aldık bu parfümü, bok yedik. askerdeyken kullandığım arko traş kolonyası ile aynı kokuya sahip olduğu için her sabah bunu sürdükten sonra içtimaya çıkacakmışım gibi bir psikoloji oluşuyor üzerimde. bana kötü günlerimi hatırlatıyor.
  • bir cok disi varligin ardindan gozyasi doktugu kokudur.
    - ne kullanioo
    - davidofff kuulll vootiir
    - ayyyyy sey de onu kullanirdi.. uhuuuuu .. neydi uhuu adii..
  • şişesini gördükçe, kokusunu duydukça canımı yakan koku.
    bir yıl önce daha otuzdokuz yaşındayken bizi bırakıp giden dayımın senecelerce kullandığı onunla özdeşleşen koku.
    istemiyorum hiç kimse kullanmasın onu. kimse kokmasın benim denizim gibi.
  • kadin versiyonu, jean-baptiste grenouille'un ugruna cinayetler isledigi parfumdur insani cildirtir.
  • sözlükçü referansıyla parfüm alınmamasını gerektiğini belletmiş parfüm. bu nevaleye şöyle seksi şöyle ananas bergamot diyen çemçük ağızlı erkek sözlükçüler, hepinizi kınyorum ve hepinizi oduncu gömlek ve top sakalın modasının geçtiğine ikna etmek istiyorum. bildiğin arko traş kolonyasına 70 lira bayıldım internetten, ayıp lan!
  • "abi havalimaninda calisiyorum, gumruk mallari bunlar" diye cakma parfum satan adamlarin kakalamak icin kapinizi asindirgi ve kaba simsek in rivayetine gore birinin icinden harbiden saf su cikan parfum. ama adamin hakkini yememek lazim, cool water iste. yalan yok ahahaha

kaba olm niye sahte parfum aliyon olm? yakisir mi sana? ahahhaa
  • kadın versiyonu inceden tatlımsı ve hafif bir koku.tüm gün öyle yaldır yaldır geçtiğiniz yeri kokutmuyor,yoğun değil.giyside ve saçta haif bir kokusu kalıyor o kadar, ki benim için ideali budur fazlası biraz bulantı yapıyor o açıdan sorun yok.
    fakat şu var ki, bir hayli unisex bir koku.deniz esintisi, modern kadına ferahlık, yok şehirli kadına tazelik filan diyerekten mağazanın sitesinde yazılanları okudum,hmm evet bu kesin iyi bir parfümdür diyerekten aldım ki ,parfum endüstrisi benim için "odunsu koku ne ola ki" noktasında kalmıştır, niye böyle bir halt ettim neyime güvendim koklamadan etmeden anlamak mümkün değil,şimdiyse lisede bi vakit deodorant bitmişti de abimin verdure'si vardı evde bir tek ona sarmıştım ,o tadı aldım o günlere döndüm ne yalan söyleyim.
    özetle gündelik kullanıma uygun ferah,hafif bir koku fakat kadınsı bir koku kesinlikle değil kanaatimce.

tbi snçta yine de siz bilirsiniz kızlaar <3 <3 (kadınlar kulübü mode on)
  • anlatılanlara tezat bir özelliği var aslında.

tıraş kolonyası hiç kullanmam, sakallarım çok da gür olmadığı için ayda bir tıraş olurum. kullandığım parfüm de davidoff cool water

şu an nişanlım ve öncesindeki 3 kız arkadaşım bu kokunun hastasıydı. üçüne de parfümün tıraş kolonyasından hallice olduğunu söylediğimde, üçünün de ortak söylediği tıraş kolonyası kokusunun ev, baba, kudretli erkek çağrışımı yaptığı yüzünden parfümü çok sevdikleri şeklindeydi.
  • gündelik kullanımda mükemmel sonuç verir yaklaşık 20 senedir kullanırım.heryerde işe yarar ne baharat aromalılar gibi bayar ne de şeker aromalılar gibi çakma havası verir musk ve amber'e girmiyorum onlar arap parfümü zaten ha bu saydıklarım sıkılırmı doğru ten ve mevsiminde mükemmel sonuçlar verecekleri kesindir lakin gündelik parfüm soft olmalıdır.
  • özellikle yaz için gayet güzel bir koku fakat kalıcılığı verilen paraya yazık dedirtecek kadar az. doldurma parfümcülerinki bile daha kalıcıdır herhalde. ayrıca ithal ikamesinin çok rahat uygulanacağı bir parfüm. şöyle ki , bir adet arko cool traş kolonyası alınır , benzer koku ve kalıcılık sağlanır. sonuçta 100 milyon civarı bir kar edilmiş olunur.
hesabın var mı? giriş yap