• ben yanlış mı anladım, yoksa bazı yazarlar hdp meclis dışı kalırsa chp-mhp koalisyonu kurulacak hayali mi görüyor dedirtir. lan aktrollseniz bizi yiyonuz, değilseniz birileri sizi feci yemiş. hdp baraj altı kalırsa akp 300+ mv, ortalığı bulandırmaya hiç gerek yok şimdi.
  • gerçekten büyük haksızlık olacak olan durumdur.
    seçmenlerin %9.9'unun temsil edilme hakkı yok mudur?
    barajın %5'e hatta %3'e çekilmesiyle son bulmalıdır.
  • kardeşlikten dem vuran bu parti ve destekçilerinin içlerinde yatan asıl canavarların çıkmasına vesile olabilecek durumdur.
  • bizi beyinsiz sananların daha hala chp-mhp koalisyonuna bizi inandırmaya çalıştığı hayaldir. konda, ahmet, mehmet goygoyuna hiç gerek yok. isterse akp'nin şu anki oy oranı %30 olsun, fark etmez. hdp 2014 belediye meclisi seçimlerindeki oy oranlarını tekrar ettiği durumda 50 üzeri milletvekili çıkarıyor, 2015'te artan oy oranıyla bunu 60 civarı sayabilirsiniz. eğer hdp meclise giremezse bunların hemen hepsi akp'ye gidiyor. chp ve mhp'nin hdp'nin kazandığı yerlerde mv kazanmak için hiç bir şansı yok. hesap buyken hdp'nin barajı geçmesini akp istiyor lafına gönül rahatlığıyla kıçınızla gülebilirsiniz.

eğer troll olmayıp da ikna olmayan varsa, yeşillendirsin, spreadsheetleri göndereyim. troller kasmasın, onlarla uğraşacak halim yok.
  • kürtler ülkenin altını üstüne getirir. kendilerini nevruz ve kobani olaylarından biliyoruz. iki olayı da bizzat yaşadım. kürtlere; haksızlık olmadığını, gerçekten de 9.9 oy aldıklarını anlatamazsınız.
  • büyük bi ihtimal akp'yi tek başına iktidar yapar.

ama değil 330, akp 300 milletvekili bile çıkaramaz. bi kere 330 çıkarması için %47 civarı oy alması gerekir ki böyle bi ihtimal hiçbir ankette dahi yok.

yani akp'yi 290 milletvekili ile tek başına iktidar yapar. ve belki de işler kötüye gitmeye devam ederken güçsüz bir tek başına akp iktidarı iyi bile olabilir. ayrıca 9.9 aldığı için baraj altı kalmış bir hdp nedeniyle oluşacak kamuoyu baskısıyla baraj düşürülerek bir erken seçime gidilebilir.

ve bu durumda bir sonraki seçim akp'nin tam olarak yok olduğu seçim olacaktır. bir kaç partiyle bile girebilirler seçime..

yani sanki en hayırlısıymış gibi duruyor.
  • asıl sorun yüzde 10 gibi bir saçmalık olsa da vicdan geçmeleri gerektiğini salık veriyor.
  • seçim barajını geçmesini umduğum parti ..
    meclis dışında kalmasını istemem. neyi destekliyorlar sa sokaklarda eylemlerle, gösterilerle, yakip yıkmayayla değilde tbmm de tartışarak taleplerini dile getirsinler . aksi takdirde türkiye için pekte iyi olacağını sanmıyorum.. daha önceki yıllarda örnekleri mevcut ülke için iyi bir sınav geçirmedik..
    barış için gerekli olduğuna inanıyorum..
hesabın var mı? giriş yap