• biraz daha fit bir kız seçselermiş olurmuş.
  • herkesi kucaklıyoruz temalı reklam.

çok emin değilim ama lcw'nin sahipleri zaten muhafazakar insanlar. ama şöyle bir şey var, lübnan'da, kuveyt'te ya da diğer arap ülkelerinde türbanlı blogger ablaları neden role model almıyor bu bizim muhafazakar kızlar. bkz mesela şu ikisi:

http://instagram.com/ascia_akf
    http://instagram.com/dalalid

tamam belki bu kızlar para içinde yüzen tipler ama stil ve zevk işi bu. çok çok çok ucuza da güzel giyinilebiliyor, bir çok marka ürünlerini türkiye'de ürettiği için ihraç fazlası malları çılgınca fiyatlarla almak mümkün.

neyse, işte beni yukarıdaki gibi düşüncelere salmıştır söz konusu reklam. hala türkiye'deki değişim bik bik diye konuşmayın, türbanlı kızlar da var bu ülkede ve lcw o kesime en çok hitap eden markalardan biri. ya ne olacağdı?
  • reklamda değinilebilecek başka onlarca detay varken, gereksiz şekilde dile getirilen reklam.

bi rahatsızlık mı verdi o kızın baş örtüsü ? ondan birkaç saniye sonra görünen elbiseli kız, bebek, bebeği hoplatan baba da var o reklamda.
    anlamıyorum ben böyle insanları, eskiden üniversiteye girsinler mi girmesinler mi diye tartışıp durdular, gündem israfı yaşadı bu ülke. girdiler ne oldu? kamuda çalışsınlar mı çalışmasınlar mı diye kafa ütülendi, çalışıyorlar da ne oluyor? sanki başka bir familyadan bahsediyoruz.
    onlar da benim gibi bi kız işte, başında örtü varsa ne olmuş, benimkinde yok diye daha mı ayrı bi kategorideyim?

bi gün de saçmalamayın şu sözlükte.
  • beni rahatsız etmiyor. özgürlük diye sokağa çıkıp sonra başörtülü görünce rahatsız olan insanları da hoş karşılamıyorum.

cumhuriyetten beri bu insanları hor gördünüz. bu insanlarda tepkisel bir birikme yarattınız. şimdi de sizin yüzünüzden akp ile uğraşıyoruz. bu ülkeye bu iktidarı getiren biri varsa onlar sizin "anadolu çomarı" dediğiniz insanlar değil, sizin gibi laikliği bağnazlığa vardıranlardır.

bir arkadaşım vardı. üniversitede başörtü olayları sırasında başörtülü kızlara arkadan yaklaşıp başörtüsünü çakmakla yakmak istediğini söylüyordu. böyle limon beyinliler var aranızda.
  • reklamda waikiki vay vay diye şarkı söylenirken, dikkat çekecek son şeydir o kız. bu reklamın başlığı waikiki vay vay'lı lcw reklamı olmalıydı.
  • bana garip gelmeyen reklam, yüzde bilmem kaçı muhafazakar bir ülkede, başörtüsü mağduriyetinin yıllarca prim yaptığı bir ülkede, avm tipi firmalardan kapalılara da hitap eden tek tük mağaza varken bunu reklamda da vurgulamamaları çok mantıklı değildi.

modern iş kadını içeren başörtüsüz olimpiyat tanıtım filmimiz garipti mesela. ama bakınız esasında yobaz değiliz gayet moderniz diye kendi zümrelerini küçümseyen bir reklamla katılmayı seçtiler.

sonuç itibariyle siz başörtülü insan gördüğünüzde şaşırmayı bırakın, şu adamlar ikiyüzlü olmayı bıraksın, milletin mini eteğine de örtüsüne de karışan eden olmasın, hayat bayram olsun....
  • ülkesiyle barışık olmayan insanları rahatsız eden reklam.

her gün sokakta gördüğün ve bu ülkenin gerçeği olan bir kitleyi televizyonda görünce rahatsız olan kazmalar bu ülkenin amına siz koydunuz afedersiniz. tüm muhafazakar kitleyi kendinize düşman ettiniz ve devam ediyorsunuz.

bugünkü iktidarın müsebbibi de sizsiniz. başkası değil.
  • her şey bize vay kiki vay vay kiki olduktan sonra çok da kiki olan başörtülü kız reklamıdır
  • hitap ettiği kesimi nihayet buldu dedirten, türbanlıların doluş tıkış olduğu yerlerde ter kokusundan geçilmeyen iğrenç mağazanın reklamı.. değişimmiş peh! siyasi organını kafasının üstüne bez diye monte edenler çok sever bu magazayı.
  • bildiğin ticari reklamdır. ticati kurumun hedef kitlesine yönelik tiplemeler kullanılmış, ürüne ve markata dikkati çeken başarılı reklam çekimidir.

bu özelliğinin dışında, dincilerin ('dindar' diye düzeltme yapacak olanlarla itinayla dalga geçilir) yıllarca hor görüldüğü ve bu yüzden akp'nin iktidarı ele geçirdiğini sanan ileri düzey sığ sığır dincilerin sahne aldığı, bunu bir de "ben akpli değilim ha, onları siz başımıza sardınız" temalı ters psikoloji denemeleriyle pazarladığı,

"ne yani başörtüsü işte. bende yok ama olana saygılıyım sizi gidi laiklik bağnazları sizii" tadında daha alt dereceli stajyer ajanların da arada figüranlık yaptığı

ilginç bir tartışmanın da açılmasına neden olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap