654 entry daha
  • fuji çiçek gibi karakter.
  • hem hikayesi ile hem de görselliği ile olmuş dizi.
    her bölümde (özellikle son 2 dakikasında gelen) bir plot twist' ile insana 'vay alimünyum' dedirtir.
  • olm ben bunu tokatçı filminde karbonat erol’u tokatlayan şogun zannediyordum ya la. bir diziymiş.

tanım: teyibi çalıştırmış ki ko.
  • karbonat erol
  • son zamanlarda izlediğim en iyi dizi. game of thrones'tan beri bu kadar entrikalı dizi izlememiştim. başlarda japonca yorabilir ama bir kere sardı mı siz de benim gibi anjin-sama, mariko-sama ve lord toranaga diye ortalıkta gezmeye başlarsınız. yabushige'nin konuşurken çıkardığı o sesleri özlersiniz diye düşünüyorum. tam tadında bitirdiler bu arada, devam sezonu gelirse bu etkileyiciliğini yitirir muhtemelen.

ps: ne seppuku sevdalısı, onurlu bir milletmiş bu japonlar arkadaş. bir şey oluyor, kişiler sürekli "o zaman kendimi öldüreyim" modunda. yine de çok güzel ya, kesin izleyin.
  • vahşi bir avrupalının japon medeniyetinin içinde onurlu bir adama dönüşmesini ve daha bir sürü muazzam şeyi çok güzel bir şekilde izlediğimiz dizi.

--- spoiler ---

toranaga-sama'nın finalde anjin'i beni güldürdüğü için yanında tuttum demesi ise bütün sezon güçlü karakter olarak gösterilen ve adaya geliş amacı japonlar ile "oynamak" olan anjin'in aslında toranaga yanında ne kadar küçük olduğunun muazzam bir örneği.

mariko-sama, sendeki daşşak ister avrupa ister japonya hiçbir erkekte yok. saygı.

--- spoiler ---
50 entry daha
hesabın var mı? giriş yap