• 23 nisan kutlamasında zeybek oynattığı için kürtçüler tarafından yapılan eylem.

mevzu şu twitle başladı.

sonrasında hdp mv ferhan encu'da linç'e katıldı. şimdi bu kadının başına bir şey gelse ne olacak?

şimdi bu kızcağızın başına bir şey gelse hesabını kim verecek? bu insanlar bir öğretmeni nasıl böyle rahat tehdit edebiliyor? bu insanlara siyasi olarak gebe kalmaya daha ne kadar devam edeceksiniz?

bazı arkadaşlar "öğretmenin üslubu yanlış" diyor ama kendisinin hedef gösterilmesini baz alırsak pek de haksız sayılmaz...
  • dünya üzerinde bu kürtlerden daha beter bi araplar var. zaten kürtlerde araplarla hintlilerin birleşiminden çıkmış gibi. zeybek mi battı size atatürk mü 23 nisan ulusal egemenlik mi?

ps: ferhanencunun tivitini okumamıştım bunu yazarken. şimdi gördüm eklemek istedim. orası kürdistan değil türkiye cumhuriyetidir. insanlara yanlış bilgi vererek provoke etmeyiniz. kürdistan olduğu gün dünyanın tersine döndüğü gündür çünkü orası kürdistan olsa elektriksiz, parasız, yiyeceksiz, teknolojisiz, eğitimsiz, çorak bir bölgesi olur. elektrik çalma oranlarından bellidir her şey. neyse... üzerinde yaşadığımız, sınırlarımızın atatürk sayesinde belirlendiği zengin topraklarda kardeşçe yaşamamızı istemeyen herkesin taaaaa ... kadar yolu var.
  • açılın, mesleğin içinden bir ablanız olarak bildiriyorum.

eğitimde "yakından uzağa" hedefi vardır. o sebeple van'daki bir okulda zeybek oynatmak sonraki hedeftir, ortamı manipüle eder. kaldı ki öğretmen bacımız da bunu sosyal medyada kullanarak siyasi bir malzeme haline getirmiş. yanlış burada başlıyor işte. öğretmen arkadaşın derdi çocukları mutlu etmek değil ortamı provoke etmekmiş. mesela twitter paylaşımına "zeybek de oynarız, halay da çekeriz" yazsa herkesi kucaklamış olacaktı. öğretmen liderdir ve liderlik gerçekten bambaşka bir vasıf.
    bu şekilde birleştirmemiş; ayrıştırmış.

meslekte genç bir arkadaş zannımca. kendisini linçleyecekler şimdi. ilçe milli eğitim, sosyal medyadaki provokatif paylaşımı için öğretmene bir sarı zarfı çakar, gerçek dünyaya döner o da. allah kurtarsın ne diyeyim.

not: izmirli'yim, atatürkçüyüm, zeybeğin hasını bilirim.
  • velilerin tamamının selahattin demirtaş'i desteklemesi onalri terörist yapıyor bu öğretmenin gözünde.

ne kadar da masum bir paylaşım. senin haddine mi öğrencilerin velileri ile ilgili yorum yapmak? sen eğitimci olman gereken yerde siyaset yapıp insanları düşünceleri dolayısıyla yargilayorsan, öğretmenlik yapma. git düzen partilerinde siyaset yap.

sırf zeybek oynattı diye algı yapan yazara da iki lafım var; kardeş atılan twit ortadayken hangi kafayla bunu zeybeğe bağladın?

vergisini veren vatandaşin siyasi tercihi vatandaşı bağlar, öğretmenin işi değil.
  • işin içinden bildirme ayağına, türkiye cumhuriyeti içinde farklı kültürlerimizi, çeşitliliğimizi zenginlik olarak yeni nesillere öğretme doğrusuna saldıran gericilere sahip çıkan,
    bunu yaparken de sivas katliamıyla anılır örneği vermekten geri kalmamış zatların hakkında yorum yaptığı olay.

edit: paylaşımı gördüm. o da gereksiz ve fazlasıyla yanlış olmuş.
  • "andımız"ı dövdürtmeyecektik.

sen 3-5 yerel kabilenin keyfi için ulusal andından vazgeçersen, adam bir sonraki adımda türk bayrağını da indirir, okuldaki atatürk büstünü kanalizasyona da atar, zeybek oynatan öğretmeni tehdit de eder.
  • selahattin demirtaş'ı seven insanları terörist olarak görme ve velileri de "karşısında zafer kazandığı" kişiler olarak görme fikri sakatlığına girmiyorum şimdilik. biz öğretmenin ifadeleri üzerinden konuşalım. elimizdeki tek veri bu çünkü.

sayın öğretmen de biliyor ki, köyün tamamı anlattığı radikallikte olsa çocuklarına atatürk baskılı tişört giydirip okula da göndermezlerdi. o derece politikleşmiş yerlerde politik kişiler bu tür bayramlarda çocukları okula göndermezler zaten. aile gitmiş sembol içeren tişörtleri almış göndermiş okula, çocuğunu öğretmene emanet etmiş. ama bu arkadaş, muhtemelen atandığı köy okulundan bir an önce torpille tayin çıkarıp gitmek için böyle provokatif bir paylaşım yapmış. 3 yıl orada kalacağına devletlulara göz kırpmış, o da tutmazsa atılan tvitlerden dolayı "can güvenliğim yok" deyip en kısa zamanda memleketine gidecek. kamuda can güvenliği gerekçesi ile tayin hakkı mevcut çünkü. bölgede görev yapmamak için atılan taklalardan biri bu. daha önce de çocukların alnına siyasi sembol çizen, ırkçı ifade kullanan birçok kişi gelen tepkiler sonrası sahil kasabalarina tayin cikardilar "can güvenliğimiz yok" diye. hem vatansever mührü vuruyorsun alnına, hem doğuda görev yapmaktan kurtuluyorsun, hem de istediğin şehre gidiyorsun. ticaret yapsa milyoner olurmuş hoca hanım. o potansiyel var. ben beğendim o girişkenliğini.
  • her öğretmen doğu ve güneydoğu'da atatürk tişörtü ile zaten rahatça oyun da oynatabilir ve hatta rahatça da gezebilir. ama herkesin yaptığını sanki marifetmiş gibi anlatan işgüzar bir öğretmen görüyorum. kurtarılmış bölgeden bahsediyor sanki. yıllarca doğu ve güneydoğu'da bulundum ve bu şekilde saçma sapan triplere gireni çok gördüm. bu sözde öğretmen kendini hedef göstertip tayinini oradan almak istemiyorsa ben de hiçbir şey bilmiyorum. bunun o bölgelerde sayısız örneği var ve genelde amaçlarına ulaşırlar
  • 2024 türkiyesinde kürtlerin siyasal islamcılardan ve siyasal islamcıların stepnesi milliyetçilerden daha atatürkçü olduğunu bilmeyen öğretmenin beyanı.

edit: kürtlerin atatürkçü olmadığını iddia edip mesaj atan düşük iq sahibi arkadaşlar afyonkarahisar'da israilli şirketlere satılan elma bahçelerine, başakşehir'de katarlılara satılan lüks sitelere, trabzon'da suudilere satılan arsalara, üç kuruşa satılan türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına, halkının açlıktan nefesi kokarken somali'ye yardım gönderen bürokrasiye, arap sevicisi yardım derneklerine, yabancılara satılan limanlara, özelleştirilen kamu şirketlerine baksın. milliyetçiliği parmaklarıyla bozkurt yapmak, birkaç tane nihal atsız dizesi, 1-2 tane ali kınık şarkısı ezberlemek sanan müptezeller gitsinler iliç'e, kazdağları'na, cudi'ye baksınlar. ya da hepsini bırakıp 2023 cb seçiminde haritayı açıp kırmızıya boyanan yerlere baksınlar.
  • öğretmenin yaptığı da yanlış bana göre. oradaki veliler rıza göstermese o gösteriyi yapamazdı bu çok açık. ancak
    hdp milletvekiline sözüm;
    kadıköy'ün ortasında, istanbul'un çeşitli yerlerinde halay çekerken sorun yok, van'da zeybek mi sorun oldu hadsiz! burası türkiye, kürdistan hayalin varsa defolup ırak tarafına gideceksin!

ama suç bu pisliklerde değil bunlara bu cesareti verenlerde!

sonradan gelen düzenleme:
    milletvekiline söz söyleyen yok! adam milletvekili ve bu sözler alenen suçtur, kürdistan demek ne demek! ama tabi onlar ne söylerse sorun yok!
    kadının paylaşımından sonra bir milletvekilinin paylaşımına da baksanız keşke!
hesabın var mı? giriş yap