• "yarınlarımızı bilimin ışığıyla aydınlatacak olan kıymetli evlatlarım,

sizleri ankara'mıza üniversite okumaya davet etmiştik. bu esnada barınma sıkıntısı çeken evlatlarımız için geçici konaklama imkanı sağlamaya başladık.

şu ana kadar binin üzerinde başvuru geldi, gelmeye de devam ediyor.

şefkat evlerimize, kiraladığımız yurt ve otele öğrencilerimizi yerleştirmeye başladık.

sizler hür fikirlerinizle geleceği inşa ederken daima yanınızda olacağım."

kaynak: https://twitter.com/…s06/status/1440382387427241986

popülist söylem yok, şu an büyük bir problem var. "yapacağız", "başlayacağız" bile demiyor. direkt "yaptık", "başladık" diyor. oy toplamak için boşa sıkmıyor, yaptığını da yaptıktan sonra açıklıyor.

problem çıkartmak yerine çözen siyasetçileri ve yöneticileri özlemişiz.
  • ankara yi kıskandığım tek husus mansur başkanıdır! ankara ya özel değil, ülkeye mal olması gereken bir adamdır!
  • yine ağlattın başkan.
  • önce tayyip'in daha bir kaç gün evvel öğrenciler için söylediği "elinize dizinize dursun" lafına bakın bir de, mansur yavaş'ın "yarınlarımızı bilimin ışığıyla aydınlatacak olan kıymetli evlatlarım" hitabına bakın.

bu gençler tayyip erdoğan ve yancılarını değil, mansur başkan gibi siyasileri hak ediyor.
  • ankara iyice iç işlerinde bağımsız, dış işlerinde tc'ye bağlı bi hal almaya başladı... mutluyuz. :)
  • şuna itiraz edecek bir tane adam var mı bu sözlükte?

tanım: ankara belediye başkanı mansur yavaş'ın icraatı. okumak için ankaraya gelip kalacak yer bulamayan öğrencileri gerçek devletin şefkatli kolları ile sarması.
  • ben ne partizanım ne de bilim aşığı. sıradan bir vatandaşım be arkadaş. demokrasi beni yönetmeyi bana bıraktıysa, aha işte! böyle yönetilmek istiyorum. siyaset budur. sorun çözme, fırsat yaratma, temsil etme. temsil demişken milleti açken amerika'ya rezidans yaptırmak değil elbette, neyse anlayan anladı.
  • bravo başkan bravo
  • vurdu gol oldu. beton beton.
hesabın var mı? giriş yap