• (bkz: usame k ladin)
  • sanilanin aksine amerikalilar tarafindan degil dunya capinda bu sekilde kullanilir nedeni de iş yaparken, yazismalarda ya da sozlesmelerde bir sıfırın eksik veya fazla yazilmasi cok seyi etkileyecegi icin sıfırlardan kurtulmak için kullanilir. ozentilikle, artizlikle hic bir alakasi yoktur bildigin hayati kolaylastirmak ve onlem amacli kullanilmasi tavsiye edilir.

biraz iş güç yapmaya başladiginiz da anlarsiniz ne boka yaradigini...

edit; tam kullanımı yazmamışız, bin yani 3 sıfır yerine kullanılır. 5k = 5000 100k =100000 gibi kullanılır.
  • championship manager oynaya oynaya bu alışkanlığı kazanmıştır.
  • (bkz: rakam)
    (bkz: sayı)
  • olm hasta mısınız, yine nereden yaptınız bütün bu çıkarımları? yok sosyal medyadan öğrenmişler, yok züppeymiş, yok ingilizceleri "are you cola"ymış. asşlkjfalşskd ben size diyor muyum sizin de beyniniz sinir düğümü kadar diye? demiyorum, çünkü sizi tanımıyorum. belki siz iyisiniz de çevreniz sinir düğümü.

her şeyi pisliğe yorun çünkü sizin kafanız böyle çalışıyor. "k yazıyorsa kesin züppedir" ha amk, sen demek ki her yediğin boku hava atmak için yapıyorsun.
    da demeyeceğim, çünkü sizi tanımıyorum.

ya da bilmediği şeyleri kapamak için böyle sağdan soldan öğrendiği şeyleri çakan tiplersiniz hepiniz, bunları görünce de "kesin ip var" misali elini gördüğünüzü düşünüp sayrıdıyorsunuz "are you cola" diye.
    bunu da demeyeceğim çünkü dediğim gibi sizi tanımıyorum.

ama belli ki siz her şeyi yalamış yutmuş insan sarraflarısınız da adamın ".000" yazmak yerine "k" diye tek karakter basışı götünüzü tırmalamış, döşemişsiniz bütün karakter tahlillerini. aferin lan hepinize. iyi ki sizi tanımıyorum.
  • ultima oynamayı da sever bu arkadaşlar.

-abi 100k a aldım evi.

bir de şu var:

-1m'e nightmare satıyorum babs.
  • 2k'lıdır.
  • eski online oyunlardan kalan alıskanlıktır.
    (bkz: knight online)
  • gördüğüm an okuma isteğim yok olup sayfayı kapatıyorum sayelerinde. nedense itici gelmiştir hep bana.
hesabın var mı? giriş yap