582 entry daha
  • listenin mantığını açıklayacağım.

1-) real madrid (14 ucl + 36 lig)
    2-) bayern (6 ucl + 32 lig)
    3-) liverpool (6 ucl + 19 lig)
    4-) milan (7 ucl + 19 lig)
    5-) barcelona (5 ucl + 27 lig)

real madrid: tartışmaya lüzum yok.
    bayern: milan ile arasında sadece 1 ucl var fakat kendi ligini domine etmesi sebebiyle ikinci sırada.
    liverpool: yine milan’la arasında 1 ucl var lakin kendi liginde en çok şampiyonluk alan takımdan (manu) yalnızca 1 eksiği var. zirve ortağı yani ingiltere’de. o nedenle 3…
    milan: listede daha yukarda olabilirdi lakin kendi liginde en çok şampiyon olan 3.takım.
    barcelona: kendi liginde 9 şampiyonluk geride. kazandıkları ucl’lerin %90’ı ise son 10-15 yıla sıkışmış durumda. öncesinde kupa 1 nezdinde köklü bir tarihleri yok. ucl sayısında n.forrest’i henüz 2009’da geçebildiler.

ps: büyük kulüpler için 2 hedef vardır. ucl ve lig. tabiri caizse “süt kupalarını” değerlendirmeye almadım.
  • real madrid
    barcelona
    bayern
    united
    liverpool
  • objektif ve tarihe dayalı bir taraftar olarak benim sıralamam;

1-fenerbahçe
    2-fener
    3-fb
    4-sarı lacivert
    5-sarı kanarya
  • futbol seyircisinin mal olduğunu bilirdik de bu kadar da değil be kardeşim beş tane takımı çevirip çevirip niye tekrar yazıyonuz? neyse, doğru sıralama aşağıdaki gibidir.

real madrid
    milan
    barcelona
    man utd/liverpool
    bayern

(bkz: konu kilit)
  • faal olarak mı tüm mazisi ile mi? bu soruda her iki türlü real madrid ilk sırada olur. öldü sandığınız real aniden ayağa kalkar, sizi alaşağı eder, anlamazsınız. belirli bir futbol mantığı ile yönetilen 2 klüp var. milan ve bayern. italya da gariptir futbol. geçen senede ilk 8 e giremeyen takım ertesi yıl şampiyon olur. mantalitesi kolay kolay değişmeyen ac milan. 4 veya 5 kuşak maldini ailesi önderliğinde kurulan masadan bahsedilir. keşke almanya da rekabet üst düzeyde olsa. ama bayern buna rağmen avrupa da başarılı. manchester united faal olmasada en başarılı 4.klüp. glazzer ailesi gelene kadar belli felsefeleri vardı. yanılmıyorsam 1948 miydi 1950 den beri ilk 11 ince hep altyapıdan oyuncu oynatan tek klüp idi. uzundur takip edemediğim için bu özellik bitti mi bilmiyorum. 5. sıraya barcelona koyamıyorum çünkü ayrımcı takımları sevemiyorum, belirli yere de koyamıyorum. 5. sıra kesinlikle boca derim. futbolu damarlarına kadar yaşıyorlar
  • real ( kupa beyi)
    barca
    bayern
    beşiktaş
    tokatspor
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap