274737 entry daha
  • şu entry de (bkz: #164426820) kız arkadaşıma manyak karı dediğim için feminist damarları kabaran yazarlar olmuş. çok enteresan mesajlar geldi. şimdi bazılarınız doğmadan önce tanıştığım insanla aramızdaki samimiyeti anlatmakla uğraşamayacağım ama onun yerine bu harika arkadaşımla bir kaç güzel anımı daha anlatayım, sonra varın siz karar verin ne kadar numune bir insan olduğuna.

bir kaç sene önce sokakta cins bir köpek bulmuştum. hatta bu başlıkta bahsetmiştim (bkz: #115232558) neyse işte, ben bu köpeği akşam eve getirdiğimde bu kız arkadaşıma anlattım. bu durup dururken heyecanlandı, dur geliyorum diyerek telefonu kapattı. bir saat sonra elinde iki poşetle geldi. bir poşette dondurulmuş tavuk bagetler, diğerinde ise tepeleme bahçe toprağı var. lan hadi hayvanın karnı açtır dedin tavuk aldın da o toprak ne dedim.

- ay işte hayvan nereye yapacak çişini?
    + asdkljaskjd kedi mi lan bu?

şimdi bu manyak değil de nedir? köpekleri de kediler gibi evde kuma işeyip sıçıyor zannediyormuş. bir de fidan getirseydin ekerdik dedim. normalde kedi kumu alacakmış da gece gece açık bir yer bulamamış. o yüzden apartmanın bahçesindeki donmuş toprağı (nasıl başardıysa) poşete doldurup getirmiş. inşallah kimse görmemiştir derken bir kaç gün sonra apartman görevlisi kapıyı çaldı. güvenlik kamerasından takip etmişler bizimkini. adamdan özür dileyip bir çuval çiçek toprağı almak zorunda kaldım. arkadaşımın neden toprak çaldığını anlatamadım utancımdan.

anlayacağınız, dünyanın en saf, en naif insanlarından birisidir. mesela beni futbol kahini zannediyor. bazen evde futbol izlerken 30 saniye geriden gelen yayında şimdi gol olacak diyorum. gol olunca, yine bildiğim için çok seviniyor. internet yayınının geriden geldiğini, cep telefonuma gol mesajı geldiğini söylemiyorum. böylesi çok daha eğlenceli. bazı futbol takımlarında oyuncuların isimlerinin altta yazdığını bilmediği için sponsoru futbolcunun adı zannediyor. super bock* ne biçim isim demişliği var. türkçe bilmediği için ç harfini de tanımıyor. onu ingilizce c gibi okuyor. bir fenerbahçe maçında ferdi'yi göstererek bu otokos* yunan mı? diye sormuştu.
  • arkadaşlarımı sevmediğimi fark ettim. sevmiyorum mesela ama yalnız kalmamak için katlanıyorum buluşmalar ayarlıyorum. ama yalnız kalsam daha mutlu olcağımın şu dakika farkına vardım. en yakın arkadaşımdan artık en yakın arkadaşım değil.
  • biraz çocuk olmak, biraz genç olmak, biraz da şımarmak istiyorum. maalesef ben hiç bunları olamamışım.
  • nişanlım tarafımdan aldatıldıktan sonra, aşka olan inancım kayboldu. bir senedir de yalnızım, aldatmayacak insan olduğuna inanmıyorum.
  • ben artık düzenli sözlük kullanan insanlardan korkuyorum. ciddiyim, asla normal değiller.
  • dün yolda yürüken aşşırı tatlı bi iş yeri buldum, evimden biraz uzak ama çok da önemli değil. kirası da makul geldi. eğer anlaşabilirsek cidden aşırı mutlu olacağım.
    :)
  • şerre karşı müstesna bir mukavemet gösteremedim..
  • şu an içim öyle sıkılıyor ki, resmen derimi yırtsam ciğerlerim rahat nefes alacak gibi hissediyorum. bazı insanlar toksik olmalarının yanı sıra etrafında ve dolayısıyla sizin de etrafınızda olan insanları etki altına alması, sizi salak yerine koyması, kendi zavallı, acınası isteklerini yerine getirebilmek için sizden görmezlikten gelinmesinin dilenmesi gibi bir durumla karşı karşıya kaldınız mı hiç? işte bu durumda etki altındaki insanı daha az kırmaya çabalamak yoruyor beni… o kadar acınası bir durum ki, vurup kırıp yıkmak çok kolay ama bunu bile anlayacak durumda değil. hala salak salak bir şeyler söylüyor, anlatıyor eveliyor geveliyor. kendime de üzülüyorum bu durumlara maruz kaldığım için. kızıyorum kendime insanlara insan gibi davrandığım için. güzel başlayan günüm bok gibi gidiyor ve kafamın uğultuları içinde bok gibi gitmeye devam edecek. kalbim de yorgun artık ruhum da beynim de.
  • yine bir doğum günü. ben olduğum yerde duruyorum, hayat ve zaman benim üzerimden akıp gidiyor. değerek ama değiştirmeden. ve ben yine çok köksüzüm.
  • “daha iyi olabilirdin. daha iyi olabilirdik, baba” derken buluyorum kendimi bu sıralar.

geçende “beni isteyerek mi dünyaya getirdiler” diye düşünüyorum derken arkadaşıma, “ilk çocuksun, istemişlerdir elbet” dedi. söylediği bile flu flu aklımda. insan, kendi varlığını ya da var olamayışını bunca sorgulamamalı…

bir şeye inanmak için onu tüm benliğimle hissetmek istiyorum. hayatta her şey istediğin gibi olmayabiliyor.

incecik dokunuşlara müptela, kırılgan bi çocuğum hâlâ. sevgiyi arayan…
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap