18775 entry daha
  • günün ilerleyen saatlerinde, içerdiği anlam bakımından acı ama doğru bir ifade yazılması beklentisi içeren, eylemi emir kipi ile çekimlenmiş cümledir.

benim katkım şöyle olacaktır:

si jeunesse savait, si vieillesse pouvait

gençlik bilse, yaşlılık -ebilse..
  • hayatta her şey kısmet
  • başlık bir cümle bırakın demiş; lakin acı ama gerçek cümlelerin en büyük yazarlarından biri olan sabahattin ali'den birkaç cümle paylaşmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

"içimde yarım kalmış bir konuşmanın üzüntüsü vardı”

"tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin."

"bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım."

"ben dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım."

"herkes ne diyecek? bu ana kadar herkesten ne gördüm ki... bana en yakın olanlar dahil olmak üzere, bu herkes dedikleri şey beni üzmekten, hayatımı manasız bir hale sokmaktan başka ne yaptı?"

"bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş."

"insanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar."

"sonra çıkıyorsun dışarı, bakıyorsun güneş hala tepede. bir cigara yakıyorsun ve yıllardır kurduğun cümleyi bilmem kaçıncı kez kuruyorsun: “napalım, kısmet değilmiş…”

"hayatta yalnız kalmanın esas olduğunu hala kabul edemiyor musunuz? bütün yakınlaşmalar, bütün birleşmeler yalancıdır. insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst tarafını uydururlar; ve günün birinde hatalarını anlayınca, yeislerinden her şeyi bırakıp kaçarlar."

belki de en acısı bu

"hayatta hiçbir zaman kafamızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim."
  • "dünya yalan söylüyor."
  • 23 yıldır hiç uyanamadığım bir rüyanın içinde debeleniyorum.
  • bu ülkede yaşıyorsanız kişisel güvenlik önlemlerinizi almak zorundasınız.

bir dövüş sanatı veya sporu ile ilgilenmeli, evinizde bir ruhsatlı silah bulundurmalısınız. gelecek hiç tekin görünmüyor, sevdiklerimizi korumak için bireysel silahlanmamız gelecekte hayatımızı ve sevdiklerimizi kurtarabilir.

öte yandan tek başımıza bir silah olmamız da gerekiyor çünkü silah ruhsatı aldığınızda evde bulundurmak ayrı, taşımak ayrı bir ruhsat istiyor ve bu ruhsatı almanın şartları var. bu yüzden hangi dövüş sanatlarını veya sporlarını icra edeceğimiz önemli, ben escrima kali'ye herhangi bir nesneyi silah olarak kullanmak ve içerisinde wing tsun olduğu için sıcak bakıyorum. evliyseniz eşinizle, kızınızla gideceksiniz.

bir tane de evde ruhsatıyla canik tti combat gömeceksin. oturup keyfine bakacaksın. o saatten sonra tehlike geliyorsa başa gelen çekilir, hoş gelmiş sefalar getirmiş.
  • bu ulke de yasayan 35 alti kadinlar icin soyluyorum. babaniza olan nefretiniz veya kizginliginiz varsa annenize kiyamadiginiz icin var. 35 den sonra aile ya da flort, olgun bir hayat yasamaya basladiginizda bu kizginliginizin aslinda annenize oldugunu idrak edeceksiniz.

iste o zaman baba baba diye gittiginizde gec oluyor. akilli olun hayata objektif bakmayi ogrenin. hemcinscilik ve irkcilik ayni seydir. aklinizi koreltir.
  • kafanızda 40 tane tilki gezdir, hiçbiri birbirine değmesin. sadece bir nefesin. evet onu hesap edemezsin ya bir anda 40 tilkin ile toprağını atarlar üstüne. acı ama en gerçek bir cümle.
    ölüm!!!
  • insanlarla bağ kurmaya çabalamak sadece zaman kaybı.
118 entry daha
hesabın var mı? giriş yap