1425 entry daha
  • sen gözlerini yumalı tam 1.5 sene oldu. bu 1.5 yılın her günü ben seni nasıl bırakacağımı düşündüm. düşündüm, düşündüm… seni düşünürken en çok ışığa bakınca şeffaflaşan yeşil gözlerini, uzun bıyıklarını, portakal rengi, uzun tüylerini düşündüm.
    bunları sen daha gözlerini son kez kapamadan önce de düşünürdüm de 1.5 yıldan beri bir başka düşündüm.
    seni toprağa koymak, toprağa yavaş yavaş karıştığını düşünmek her gün benim de bir parçamı karıştırdı toprağa. ben de seninle beraber toprak oldum, bir kök değdi tenime birleştim, çiçek oldum. başımı her sabah gün ağırırken göğe çevirdim seninle, güneşi bekledim. ve açtım gözlerimi, gözlerimi kamaştıran güneşe. ben sen oldum o toprakta, sana karıştım. güneş oldun sen her sabah, ben yüzümü sana döndüm.
    sonsuz uykunda seninleyim bir tanem. seni çok sevdim demeyeceğim; çünkü geçmedi sevgin. seni çok seviyorum ve hep seveceğim.
  • rüyalarda görmek demektir. rüyada görüp teselli bulmaktır. bazen gözlerimi yumarım. oğlumu hayal ederim. o anı yaşarım gerçekten. onu koklar ve öperim. ki öyle yapardım. en üzgün anlarımda, hastayken, mutluyken, ağlarken, gülerken 19 sene hep yanımdaydı. kucağıma alır göbeğini öperdim. koklardım boynunu. doya doya öperdim. onunla konuşurduk hep. ben konuşurdum o öylece bakardı tatlı tatlı. bazen ses çıkarırdı. aşırı sevimli olurdu. dayanamaz gene severdim onu. kollarımda cansız hali aklımdan çıkmıyor. hayallerimde öpmek sevmek beni mutlu etse de ölüm anı aklıma geldiğinde içim yanıyor. unutamıyorum. aklımdan çıkmıyor. onu çok özlüyorum. oğlum şimdi yine odanın kapısını iterek açsa, önce benim olduğum tarafa doğru baksa, sonra hafifçe miyavlayıp yanıma gelse. koltuğa çıksa tam dibime yatsa. ben de onu öpsem. öylece devam etsem bilgisayarda gezinmeye. olmaz ki. imkansız. çok üzülüyorum.

insanı üzen bir durumdur. yaralar. telafisi yok. bu duygu çok kötü. kedisi ölmek üzere olan ya da ölecek olan herkese sabır dilerim.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap