• orta sahada faul aldı ve ayağa kalkar kalkmaz oyunu hemen başlattı. o an acıdım adama. henüz türk liginde olduğunu idrak edememiş. orta sahada faul aldıysan oyunu hemen başlatmazsın. bu, ligin yazılı olmayan kurallarından biridir. faulu aldığında yatar dinlenirsin. yerde çorabını falan düzeltirsin. ayağa kalkar saçını başını varsa bandananı, kaptanlık pazu bandını düzeltirsin. topu ileriye oynayacakmış gibi yapar ve muslera'ya dönersin. galatasaray'da geri pas 1. kuraldır.
  • duran top kullanir, oyun zekası gayet iyidir. sergio oliveira'dan daha tempoludur, gol-asist katkisi sergio'dan daha fazladır. mavi kartı ile türk oyuncu statüsüne uygundur. 4 sene önce bayer leverkusen 'in 32 milyon € verip aldığı oyuncudur. granit xhaka geldikten sonra 3-5-2 oynayan leverkusen'de, zaten form olarak düşüşteyken( xabi alanso'nun sisteminin ona uymamasi nedenlerden biri) 11'de yer bulması zorken bir fırsat transferi olarak gelmiştir. geçen sene, sergio ve mertens'te hayal edilen -direkt- gol asist katkisi gerçeğe dönüşmedi ama kerem demirbay bu istatistiklerde, onların geçen seneki sayılarını geçecektir. lazio, brighton ve almanya'dan teklifleri rededip oldukça motive şekilde gelmesi cok büyük artı. bu tabloda, kağıt üzerinde iyi değil çok iyi transferdir.

edit: havaalanında verdiği röportajdan bir kesit: "zor bir 1.5 ay geçirdik ama savaştık. sonuçta buradayım. çok mutluyum ingiltere’den, ispanya’dan teklifler vardı ama benim için sadece galatasaray vardı." kaynak
    entryde bahsettiğim motivasyon buydu. para motivasyonu değil bu başka bir şey.
  • oliveira sevdiğimiz bir abimizdi. janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi. mesela ben bilmem.

çok gülerdi, ben gülmem.

taraftar “abi uzaktan gol” dediğinde direkleri döverdi, ben dövmem.

barış alper “abi ara pası” dediğinde dalga geçerdi. ben geçmem.
  • kerem aktürkoğlu ile beraber oynadıkları zaman birine küçük kerem diğerine büyük kerem denmesini istiyorum. özledim eski günlerdeki gibi diyalogları. hangisi küçük hangisi büyük anlamıyordum ama nostalji işte *
  • saniyeler önce rize'ye inanılmaz bir gol atmıştır uzun zamandır futbol sahalarında gördüğüm en güzel gollerden biri .messi atıyordu en son bunları

edit:2. yi de attı şimdi dayı naptın sen yav amuğa koydun onların ajhahahahha
  • fakir ilkay gündoğan'ı, güzel transfer
  • şimdi anladın mı kardeş ben olmanın ne demek olduğunu diye soran dayı.

içine ramiz karaeski değil hagi kaçmış bugün. iki muazzam gol.
  • kimse farkında değil mi bu adamın performansının? özellikle kendisini izliyorum son maçlarda müthiş dirençli, çok iyi pasor ve inanılmaz hırslı. takımı kesinlikle sahiplenmiş, 'dayı' lakabının hakkını veriyor artık, ilk oynadığı maçlarla son maçlar arasında uçurum var. hele o duran toplardaki ustalığı..

orta sahayı dolduran dayı.
  • adamın konuşması, tarzı falan tam zeki demirkubuz filminden fırlamış gibi. çekmiş takım elbiseyi, istanbul'a haydarpaşa'ya inmiş gibi. koy kader filmine, bekir abim gibi takılır. hani sevdiği kadına ev de tutar, kadın isterse anasını da getirebilir.
  • aktürkoğlu korneri kullanmak için topun başına geçti ama demirbay yavaş yavaş geldi topun başına yanaştı ve aktürkoğlu kenara çekildi. topu düzeltti ve korneri kullandı. bu adam tam troll ya :))
hesabın var mı? giriş yap