• ailesi olmayanlara sabır dilerim ama sadece ailem varken derecesi ne olursa olsun nekadar yalnız olursam olayım kimsenin umrumda olmadığından dolayı çektiğim yalnızlık derecesi. çoğu insan da kimseyi takmadığı için yalnızlık çekiyordur. yalnızlıkla barıştığınız zaman kendinizi kaybetmediğiniz sürece yalnız olmadığınızı anlarsınız.

edit: imlâ
  • sırtım kaşındığı zaman,gidip sırtımı kapıya sürtmek derecesindeki yalnızlık..
  • kendi kendime konuşacak kadar.
  • cuma akşamı işten eve döndüğümde giydiğim pijamaları pazartesi sabah çıkarıyorum.
  • yine bigün çok yalnızım diye hayıflanırken bir arkadaşımın "senin yalnızlığını sikerim göt, elinden telefon düşmez arayanın soranın bitmez bana bak 3 gündür telefon çalmadı doğum günümü beni dölleyenler bile kutlamadı lan 23 yıldır yanlızım pezevenk" diye şok bir çıkış yaparak harbiden yalnız olmadığımı fark ettirmesiyle anladığım derecedir.

yazar burada popülaritesini övdü.
  • 90 derece.
    o
    l__
    l_
  • (bkz: sekiz)
  • vukuatlı nüfus kayıt örneği aldığımda bir zamanlar 5 kişi olan aileden hayatta olan tek kişi olduğumu görünce düşündüğüm şey. daha 30'una gelmeden sap gibi tek başına kalınca insan ne kadar yalnız olduğunu bile hesap edemiyor
  • son 1 haftada iş harici sebeplerden dolayı telefonum sadece 4 kez çalacak kadar. 4'ün 2'si annem, 1'i babam, 1'i kuzenim. arada whatsapp'tan da kardeşim yazmıştı işte bi de.
  • hayatıma haraket katmak için, bilgisayar masa ve sandalyesinden kalkıp laptop kucagımda koltuga geçiyorum.
hesabın var mı? giriş yap