• bu başlık sadece trabzonsporluları ilgilendirmektedir. trabzonsporlu dostlar bu işleri bilmezler ama rakip takımın boş beleş taraftarları maalesef organize olarak trabzonspor ve maç başlıklarına abuk subuk ve kasten, hiçbir bilgi değeri içermeyen, sadece kirlilik yaratma amacı ile yazı yazan, çoğu da birçok hesap açıp, aynı kişinin farklı hesapları olan kişiler olduğunu düşünmekteyim. ekşisözlük'ün de bu açığını bulup bundan faydalanarak trabzon taraftarlarının zamanını çalıyorlar. trabzonsporlu birinin zamanının değerli olduğunu düşünüyorum. zaman geçtikçe ekleme yapabilirim umarım. inanın bloklama sonrası boş yazıları okumuyorsunuz ve cevaplama ihtiyacınız da olmuyor. doğru düzgün analiz yapan rakip takım taraftarlarını ve kendi analizlerimizi okuma şansımız oluyor. buna ihtiyacı olanlar ve benden talep edenler vardı. onlara da selam ederek listeyi aşağıda sunuyorum. şunu da hatırlatmakta fayda var, bu listenin sonu gelmez. aynı kişinin birden çok hesabı var ve bu işi organize yapıyorlar. mesaj sayıları 100'ü geçmeyen birçok şarlatan da var. sürekli yeniden gelecekler, bunun sonu yok ama engelleyerek azaltacaksınız. açıkçası bu adamlara cevap vererek bizi de yoruyorsunuz. kirliliğe hayır diyoruz!

not: arkadaşlar konu çok uzamış, başlığı açan kişi olarak yorumları mümkün mertebe okumaya çalıştım. burdaki yazarların %90'ı kasıtlı olarak trabzonspor sayfalarında yazan, kirlilik yaratan kişiler. inandığını değil, gıcık etme amaçlı olarak bir şeyler yazanlar. arada benim de yanlış değerlendirdiğim olabilir, haklarını helal etsinler. bloklama manyağı değilim. bu liste blok işi çıktığından beri blokladığım kişiler. 5 yıl oldu herhalde. burdakilerin bazıları ayrıca suç işliyor, ırkçı söylemlerden tut da hakarete varana kadar. organize olup açık hakem kararlarını gıcıklığına yorumlayanlar. ayrıca sadece trabzonspora yapılmıyor ki bu. diğer takımların da böyle listeleri olmalı bence. aynı adamlardan muhtemelen diğer takım taraftarları da rahatsızdır. yani bu listedekilerin çoğu, tuttuğu takımın harici taraftarlar tarafından da muhtemelen bloklanmıştır. hakaret eden, rakibine saygı göstermediği düşünülen kişiler bloklanmalı. bak beni de bloklayanlar varmış, gayet normal, rahatsızlık duymuyorum. ben de rakibe kötü yorum yaptığım düşünülüyorsa engelleyecek tabii ki. ilkokuldaki çocuğun bile yapmayacağı komiklikleri yapanları, hakaretleri bizler görüp okumak zorunda mıyız? karşılık verecek gücümüz de olmuyor ve sayıca son derece azız, yetişmemiz mümkün değil. tek çaremiz maalesef bu. burada izler karışalı çok oldu.

not2: ayrıca bu listeyi tek tek yazdığımı düşünenlerin becerip ekşisözlük'e üye olması da büyük başarı. yıllardır yapılan bloklar, blok listesinde alfabetik sırada veriliyor. kopyala-yapıştır gibi inanılmaz bir buluş da var. hepsi bu. 2 dakika sürmemiştir. bir de zaman kinayeme takılanlar olmuş. "abicim boş boş yazılar yazmayın, kirlilik yaratmayın" mesajı vereyim dedim ama bunu herkesin anlamasını da beklemedim tabi.

not3: benim arkadaşlarımın hepsi farklı takım taraftarı ve futbolu eğlence olarak kullanırız. bir kere bile futboldan dolayı birisiyle kavga etmişliğim yoktur. birisi yazmış, futbol fanatikliği çok saçma. o arkadaş haklı, ciddi zaman harcıyoruz, aslında gereksiz ama seviyoruz işte. bu ülkede bu şartlarda en kolay eğlenme yolu da bu değil mi? ayrıca futbolun derininde çok başka gizemler de var.

not4: liste güncellenmeyecek, zaten içerikte hala ırkçı yazılar yazanlar var. karşı görüşlüleri bloklamadım, küfür, hakaret yazan, içeriksiz yazılar yazan veya toplu halde hakem pozisyonuna saldıranları blokladım. kendim başkalarına böyle bir hareket yaptığımı düşünmezken, başkalarının da bunu yapmasına tahammül edemem. herkesin de böyle yapması gerektiğini düşünüyorum. olur da birine küfür edersem bloklasın beni. ama ben kimsenin yüzüne söylemeyeceklerimi burada da söylemem. söyleyenlerin amacı da malum. ayrıca bazı takımların bu işe para yatırdıkları, burası, twitter gibi platformlarda kulüp tarafından fonlanarak yazdıkları söyleniyor. nasıl baş edebilirsin ki bunlarla. inanmayan gitsin trabzonspor başlıklarını bir incelesin, objektif birisinin hak vermemesi imkansız.

not5: liste trabzonsporlular için yazdım ama gördüğünüz gibi nasıl bir lağım çukurundaysak çoğunlukla kimler yazdı. trabzonsporlu arkadaşlardan da eleştiri geldi nasıl yapalım dev gibi liste diye. e bendeki yetenek de bu kadar, tecrübeli yazarlar çözümünü bulacaktır. hatta hayatta olmaz adlı yazar güzel bir şekilde bu sayfanın içinde yaptı bu işi. o yazıyı bulup faydalanabilirsiniz. dediğim gibi yanlışlıkla listeye girmiş olanlar olabilir, ama %1'i geçeceğini sanmıyorum. trabzonsporlulara da nacizane tavsiyem, küfürle karşılık verme yerine bloklamayı tercih etmelidir. ekşisözlük bloklama işini neden getirdi? aslında hakaret edenlerin direkt olarak atılması gerekir. zaten atılıyorlar ama yine başka şekilde geliyorlar.

not6: umarım bir farkındalık oluşur, boş boş yazılar yazmaktan vazgeçilir. keşke tek hesap kullanımı olsa. adamın biri bloklandım diyor ama ben okuyabiliyorum. hesaplarını karıştırmış mesela. sadece futbol için değil, siyasi kasıtlı konuşmalar da çok. ayıklamazsak kaliteliye ulaşmak mümkün olmuyor ki. herkes de kendine göre ayıklayacak. zaten ekşisözlük kişi sayısını artırıp, kaliteyi düşürdü ama bloklama özelliğini koydu ki kirliliği azaltabilin diye. listeyi kaldırıyorum, çok magazinsel ifadeler oluştu.(milli piyango listesine bakar gibi ismime baktım diyen arkadaşa da selam olsun) isteyen olursa özelden atarım artık.
  • bu ne azim denilesi bu büyük bir liste çıkarmak oldukça zor.
  • lan bu listeyi engellemeye ugraşacagına hesabını kapat siktir ol git.

saçma salak bir liste.
  • bence @kanzuk olmadığı için eksik liste. cupa mızı verin amk.
  • büyük çalışma.

yalnız şu cümle çok komik değil mi?
    --- spoiler ---
    trabzonsporlu birinin zamanının değerli olduğunu düşünüyorum.
    --- spoiler ---
    hem saatlerce, günlerce uğraş, böyle kol bir liste yap. hem de bizim zamanımız değerli" de. resmen işsizlik lan şu liste.
    ahaha.

- hangi takımı tutuyorsunuz?
    + trabzonsporluyum.
    - o zaman sizin zamanınız değerlidir.

ahhahahahha.

edit: inşallah trabzonlu arkadaşlar bu entryi okumamıştır. çünkü zamanları değerli.
  • engellenmeyecekler yazılsa daha iyi olacakmış dediğim liste.

eleman beni de yazmış. kimyager apo'yu eleştirdiğim için sanırım.

abdullah avcı gibi şovmen bir balonu sahiplenen, destekleyen tipler beni en baştan engellesin zaten amk.
  • girmeyi başardığım liste.. trabzonspor'u ciddiye alıp da çok sayıda negatif entry döşendiğimi çok hatırlamıyorum halbuki. afgfhfg

bir aralar yöneticilik yapmış bir arkadaşım uğur bozoğlu için entry giriyordum matrak olsun diye ama onun dışında çok bir olayım yok trabzonspor ile.

edit not: (bkz: #130765335) demek bu entry'e hükümet ittirmesi notunu eklemek lazımmış. hata yapmışız.
  • kendimi de görmemle birlikte başlık sahibini engellenecekler, başlıkları engellenecekler listesine aldığım listedir. trabzonu ve trabzonluları sevmem. mümkünse ömür boyu muhatap olmasam daha iyidir.
hesabın var mı? giriş yap