• adam israil kazansın diye 20 euro harcamış 20 sms atmış gelmiş burada paylaşıyor. tamam kardeşim en batılı en israil fanı sensin, eminim bu kıyağını görüp illuminatiye falan davet ederler seni. yalnız haberin olsun, abd bile dün resmî olarak israil amerikan yapımı silahlarla insan hakları suçu işliyor diyerek sevkiyatı blokladı. senin 20 euro çöpe gitmiş olabilir :d
  • basın toplantısında yunan temsilcisi marina satti'ye bir türk soru sordu. sadece yunanistan'ı değil türkiye de dahil birçok balkan ülkesini temsil ediyorsunuz aslında deyip sevgilerini iletti. marina'nın cevabı oldukça samimiydi. vakti zamanında bir müzik öğretmenine, doğu akdeniz ülkelerinin neden bu kadar ortak yönünün olduğunu sorduğunda, bu toprakların paylaşımlarının güncel ülke sınırlarından çok daha eski olduğu yanıtını aldığını söyledi. yani sınırların ve güncel siyasetin bir önemi olmadığını kardeş olduğumuzu vurgulamış oldu. samimi olarak türklerin desteğinden çok mutlu olduğunu ifade etti.

bunu neden vurguladım? işte eurovision'un gerçek misyonu tam olarak bu. her iki ülkede de birbirinden nefret eden insanlar olmasına rağmen bütün bu çağ dışılığı müziğin birleştirici gücüyle aşmaya çalışan, barışı ve kardeşliği önemseyen insanların buluştuğu bir yer eurovision, yani çoğunlukla öyle en azından. bu açıdan bakınca ve ülkenin en elit forumu olan sözlükte yazılan bazı toksik yorumları okuduktan sonra belki de bizim katılmamız bütün bu güzel tabloyu bozacaktı diye düşünüyor insan.
  • israil'i protesto etmek "arapseverlik" değil insanlık görevidir, kendini medeni zanneden aptallar. merak etmeyin, sizin taptığınız avrupa'da bile insanlar bu siyonist ve dinle yönetilen bağnaz devletten nefret ediyor. medyada görmüyorsunuz sadece.

göz göre göre katliam ve soykırım yapılıyor, aptal ekşiciye göre israil'i protesto etmek "arapseverlik" oluyor.

siz şerefsizsiniz, başka bir şey değil. insan bile değilsiniz, bırak "batılı" ve "medeni" olmayı. hayvan oğlu hayvanlar.

edit: bazı ifadeleri yumuşattım, ne olur ne olmaz.
  • "portekiz devlet kanalı rtp, iolanda'nın performansının geç yüklenmesi nedeniyle ayrımcılık yapıldığının tespit edilmesi durumunda ebu'ya resmi bir protesto sunacak. ayrıca israil'in performansı sırasında iddia edilen sahte alkışlarla ilgili bir açıklama istiyor."

portekiz'i desteklediğimden değil ama ben de bir açıklama bekliyorum... israil'e yalandan eklenen o alkışlar neydi öyle? tamam sahte ses koydunuz da, çok abartmışsınız. bunlar oyları etkileyecek hassas faktörler olabilir. diğer ülkelere büyük haksızlık oldu... çoğu yarışmacının performansının playback'e yakın olması da cabası!

ayrıca portekiz'in videosu oylama bittikten sonra youtube'a yüklendi. bizzat takip ediyordum... haksızlık.

her şeyiyle fiyaskolarla dolu bir eurovision yılıydı. yine de gelecek yılı şimdiden iple çekiyorum...
  • bu şunu bizden çalmışlar bunu bizden çalmışlar diyenler ne saçmalıyo anlamıyorum. osmanlının parçası ülkeler hepsi. yuzyıllarca kültürler harmanlanmış. sonra savaş çıkınca sınırlar çekilmiş. sınırlar sanaldır ama kültür devam eder. tamamen aynı kalmaz ama en azından izler taşır. bu kadar basit şeyleri akıl edemeyecek sosyal medya moronu musunuz anlamadım ki.

ayrıca o izleri görünce çocuk gibi mızmızlanmak yerine mutlu da olabilirsiniz. biz başımızdaki ceberrutlardan dolayı katılamıyoruz ama izlerimizi görüyoruz. o da güzel.

edit: hitlers-wet-dream'den destekleyici bir bilgi geldi. yunanistanı temsil eden marina da benzer bir şey söylemiş.

link
  • israil'e ses çıkaran herkesin rahatlıkla diskalifiye edilebileceği (bknz. hollanda) veya favori iken israil'e karşı devlet kanalı ses çıkardı diye (bknz. belçika) yarı finalden çıkamayabileceği, 2 yıl önce ukrayna'yı favori dahi değil iken mağduriyetten 1.yapan fakat rusya'yı anında kovan sözde medeni, o medeniyetini de sömürdüğü ülkelerle kuran iki yüzlü avrupa'nın en kötü yarışması. umarım entrikalarınız bir yerlerinize girer de yarışma iptal olur bu akşam.
  • azerbaycan lgbti olmadığı için elendi demişsiniz. hatırlatmak isterim ki azerbaycan adına 2021 yılında yarışan efendi mahlaslı kızımız, norveç adına yarışan adamla aşk yaşaya yaşaya finale çıktı, yani bildiğin straight bir ilişkiyle birbirlerini boostlattılar. bu sene kimse azerbaycan'ın finale çıkmasını beklemiyordu, bu demek değil ki azerbaycan başarısız oldu. bütün avrupa'ya kendi kültürlerini çok klas bir şarkıyla tanıtmış oldular. maalesef fahree'nin vokalleri yetersizdi ama siz istiyorsanız buradan devam edin: "anaağğğğ babababa azerbaycan nasıl birinci olamaz, demek ki şikkeeee var şikkkeee iyi ki tayyup bubamız bizi sokmamış ehıhıehe"

bir de her gördüğünüz tuhaf adamı ibne yapmayın amk. gözünüze tuhaf gelince "ibne la bu" deyip sigaranızdan fırt alıyorsunuz. geçen sene finlandiyalı kaarija'ya da aynısını yaptınız bu sene de aynısını yapıyorsunuz. elbette belki cidden ibnedir ama her soyunan ibne mi amk? her soyunan kadına niye lez demiyorsunuz?

son olarak gelenekten şaşmadan bir de bu lgbt, netflix diye her sene kafa siken tayfaya komple gireyim isterim. ulan sikik, adamlar koskoca ülke amk. netflixle aynı şey mi? adam nasıl isterse o şekil gönderir, ülke halkı bir şey demiyorsa sana ne oluyor amk? şey mi zannediyorsunuz siz, böyle "götümüz başımız ayrı oynuyor" diye gezen eurovision ibneler topluluğu var tek tek tüm ülkelerin katılımcılarını ibnemetreyle ölçüp kabul ediyor falan mı? sana ne lan sikik? tüm hollanda halkı katılımcısını seçerken aaaa bağcılarda oturan yunus emre ibnee istemiyoooorrrduuu biz en iyisi şöyle hanım hanımcık bi kızımızı gönderelim mi diyecekti?

not: hetero erkek.
  • rusya yıllardır yarışmada olamasın ambargo koy ama konu israile gelince yarışabilirsin iki yüzlüsün avrupa. zamanında harunum size güzel laf soktu.
  • ingiliz elemanın "thank you europe and australia" diye bağırması "30 büyükşehir ve zonguldak" hissi yarattı biraz.
  • yabancıların finlandiya hakkında beni en çok güldüren yorumu;

"finlandiya eurovision'a katılana kadar oldukça sakin ve mantıklı bir ülke gibi görünüyor"
hesabın var mı? giriş yap