• adalet sistemi işlemezse, kitleler kendi adaletini yaratır.
  • gercek bir haber mi bilmiyorum ancak umarım gerçektir. hukuk kuralları işlemezse doğa kanunları çalışır.

güvenilir kaynak eklenmesi editi: mağdurmuş gibi telefonumu açamıyorum filan demiş bir de. insallah ölmek için yalvaracağın günler gelir.
  • oh olmustur.
  • düştüğümüz hale bak; adaleti twitter ve "kimliği belirsiz kişiler" sağlıyor.
  • şiddete güzelleme yapacak değilim ama buna da dövme denmez, birinin tırnağı çarpmış o kadar.

ya dövme olmamış, ya da haber.
  • "dövüldükten sonra konuşabildiyse yeterince dövülmemiştir. selası okunana kadar ama acele etmeden dövmek gerekir şerefsizi..."

demek isterdim içimdeki vahşiyi susturamamış olsaydım...

"bence dayak çözüm değildir... her kemiğini tek tek, acele etmeden sıra ile kırmak da lazım" diyen ikinci sesi de zar zor susturdum az önce...
  • adalet sistemi biraz daha bu şekilde işlemez halde devam ederse bundan sonra toplum kendi adaletini kendi sağlamaya çalışacaktır, bu ilk başlarda her ne kadar çoğu kişi için olumlu gözükse de ilerleyen süreçte tam anlamıyla gücü yetenin gücü yetene "adalet dağıttığı" bir muz cumhuriyetine dönüşeceğiz.

bu olay için tek kelime lafım yok, beter olsun yaşadığını yaşamadan ölmesin o "murat k." ama türk adaleti için gelecek çok vahim
  • tehdit mesajları aldığı için sokağa çıkamıyormuş. suçlu olup, elini kolunu sallaya sallaya gezenleri kendine idol almış sanırım. başka açıklaması olamaz çünkü.
  • murat k., "cep telefonumu açamıyorum. binlerin üzerinde tehdit mesajları geliyor. ailem ve ben sokağa çıkamaz hale geldik" demiş.

dur bunlar daha iyi günler. hapiste geçireceğin günlerin nasıl olacağını ben tahmin edebiliyorum. sen de hayal gücünü kullan.
  • adaletin işlemezse eğer böyle olur. iyi olmuş, beter ol amına koyduğum
hesabın var mı? giriş yap