• eşi inşaat işçisi bir ev kadınına, tüik'ten gelen yetkliyi dolandırıcı korkusu ve okuma yazma bilmemesi sebebiyle geri çevirmesi sebebiyle 1055 tl ceza kesilmesi.

http://www.milliyet.com.tr/…tay/2164015/default.htm
  • ankete katılmayana asgari ücret kadar ceza kesmek. o değil de ne memleket ama , kapıya gelen dolandırıcı olmasa bile 1000 lira giriyor vatandaşa. dolandırıcı yine insaflı olur , bakar hane halkı fakir diye çeker gider.
  • dünyaya gelirken tüik'in anketlerine katılacak diye bir anlaşma mı yapıyoruz ki katılmayınca ceza kesiyor bunlar.
  • kapıya gelen gerçekten dolandırıcıymış demek ki.
  • tuik anketlerine katılma zorunluluğumuz hangi kanunda geçiyor bir bilen varsa yeşillendirsin dediğim olay.

ayrıca, tuik'e vatandaşa ceza makbuzu kesme yetkisini kim hangi kanunla vermiş?
    başka zorunlusu olduğumuz şeylerin tam bir listesi elinde olan var mıdır? (askerlik gibi,gss gibi...).

not : zorunludan kastım bir yere bir şey için gittiğinizde yapmanız gereken değil örneğin havaalanına girerken ben üstümü aratmam diyemezsiniz o oranın kuralıdır, ya da memur olacak ama kılık kıyafetime karışamazsınız özgür takılıcam değil ben evde oturuyorum yiyeceğimi içeceğimi kendim bulup bir şekilde kimseyen karışmadan yaşayıp gitmek istiyorum örneğin, bana gelip zorla yapacakları yaptırabilecekleri hangi kanunlarımız mevcut?

edit : evet malesef böyle bir kanunumuz varmış, yazın bir kenara yarın birgün tuik evimize gelirse seni almıyoruz sorularını yanıtlamıyoruz diyemiyormuşuz.
  • kadın doğru bilmiş işte.
  • ulan kapıyı açsak ceza geliyo ne sikim bi ülke oldu burası
    dedirten olay
  • rakamlara yalan söyletme suçuna halkı ortak etme girişimine karşı çıkanlara kesilen cezadır.
  • o cezaya imza atan kalemin mürekkebini sikeyim. sen adi posta ile yazı gönder sonra da beni eve almadın diye ceza kes. almadım belki yazını, hadi ispat et.
hesabın var mı? giriş yap