aynı isimde "gibi" başlığı da var
19027 entry daha
  • sahaf sahnesine gülmekten nevrim döndü
    sahaf:bak balzac ın çok güzel bir sözü var
    ilkkan: heh, şey mi abi
    yılmaz:bi dur lan,aykut abi kusura bakma ama sik*yim balzac ın sözünü ya(yakarış)
    ilkkan:yılmazzz(sesis titreyerek), burasi bir mabet abi sözlerine dikkat edeceksin tamam mı,hele söz konusu balzac sa(yılmaz o sırada,
    o elini indir çek elini)
    yılmaz:anan mı baban mı lan balzac senin(ilkkan dan küçümseyici bakış)

bu sahne içerisinde garibim ersoy da sahaf a bakıyor, bir problem çıkmasın diye.(bkz: swh)
  • yetişkinlik budur, götü yiyen büyüsün.
  • --- spoiler ---

5.sezon 10.bölüm'den nokta atışı görseller.

- plastik çamaşır sepeti, 90'ların en meşhurlarından. tam bir nostalji

- 3 nokta muhabbeti ve arkadaki kayan tabeladaki üç nokta detayı

- bölümün en kral diyaloğunun döndüğü sahaf sahnesi.

- gazinolardaki sahne kulisi gibi okulda bulunan bol ampullü aynalı kulis.

- saha araştırmacısı sikko ersoy.

- ve final.

--- spoiler ---
  • dizi ile ilgili kaçırdığımız bir detay, farklı bir yorum, doyurucu bir kritik okur muyuz diye takip ettiğimiz başlıkta fikrini merak etmediğimiz yarrak kafalıların şurasını beğenmedimlerini okumak zorunda kalıyoruz. bu diziye ilişkin en canımı sıkan şey bu. adamlar yazmış oynamış izle işte amcık senin fikrinin ne önemi var.
  • gibi dizisini elestirmek son zamanlarda oldukca moda oldu. gizli gizli gulmelere bir ara mi versek.
  • şu diziye yapılan kötü yorumları okuyunca ya özcanlar yapım sarayı da görür ve diziyi bitirirse diye ödüm kopuyor, iste o kadar iyi bir dizi. abuk sabuk şeyler yazacaksınız gidin inci şerbeti izleyin , off ki off.

yine gülmekten gözümden yaş geldi, gibi bitmesin.
  • 5x10 panel sahnesi bana the office’den scott’s tots bölümünü hatırlattı. aynı daraltıcı utanç duygusunu o bölümde de yaşamıştım.
  • 5s. 10b.'de ;
    ümran teyze'nin fantastik ve sarkastik intikamı beni benden almıştır... (bkz: swh)

ayrıca bir meslek olarak (bkz: düşün emekçisi)
  • "yılmaz son zamanlarda, üstüne derinleştiği konularda saldırgan olabiliyor aykut abi."
  • bir dizi bu kadar iyi yazılamaz yaa, karakterler bu kadar iyi giydirilmiş olamaz. ver texti izleyicinin eline hangi diyaloğun kime ait oldugunu şak diye söyler. bunu bu seviyede yapabilmek muazzam başarı.
34 entry daha
hesabın var mı? giriş yap