• gelecek hakkında spoiler verenlerin genel adı.
  • esasında medyumun açıklaması olarak
    "ruh kanallarının açık olması" gibi bi tanım kullanabiliriz,
    tabi bunu kabul etmek için öncelikle ruhu kabul etmek lazım...

velhasıl medyum diye nitelendirilen insanların çeşitli özellikleri mevcuttur,
    (bkz: medyum cesitleri)
    ve bunlar genelde bilinçsiz olarak bu özelliklerini kullanırlar ki bunu farkeden insan
    önce korku hisseder,
    bazende opsedi diye tabir edilen kötü bir varlığın (inanan için anlatıyorum)
    musallat olması ve kişiyi etkisi altına alması hadisesi ile karşı karşıya kalınır...
  • latince bir kelime olup "aracı" manasına gelmektedir.
  • popülerlerden bir keto vardı benim bildiğim bir de memiş.. ketodan başlayalım.. adamın kendine hayrı olsa ağzını burnunu estetik yaptırır cinlerine düzelir.. gerçi yardımsever memiş onu düzeltme çabalarına girmişti bi aralar..
    eskiden bunlar çıkar .. benim cinlerim senin cinleriinden fazla, benim cinlerim senin cinlerini döver, benim cinlerim body ve fitness yapıyor falan diyorlardı.. artık moda değiller heralde..
  • stephen king in şahsımca en etkileyici kitaplarından birinin türkçe ismidir.
    ayrıca
    ölmeden önce okunması gereken 1001 kitap listesine girmiş stephen king e ait tek kitaptır
  • 'medyum memiş' türkiye' deki en güzel örnektir. adında bile kafiye var medyum olmak için doğmuş gibi, medyumluk onun kanında var sodyumluk huyunda var uranyumluk huyunda var...
  • özellikle 70'li yıllarda hem cia hem kgb bünyesinde çalışan binlercesi mevcut olan şahıslardır. sonraki yıllarda bu tür bilgiler dışarı sızdırılamadığı için bir belirsizlik söz konsu. ülkemizde medyum denildiğinde keto ve memiş isimleri akla gelmekte ve olay feci şekilde sulandırılmaktadır. zaten yapılmak istenen de bu. dünyanın her yerinde bunun tamamen safsata olduğuna insanları inandırmak...

insanları ruhlarının tekamülü için kader çizgisinde tutan ve tesir veren güçlerin bazı insanlara kendilerini hissettirmeleridir. beyin hücreleri frekanslarınız bu varlıklar sizinle temasa geçince artıyor. böylece idrakiniz gelişiyor. medyumun kendisine gelen tesirlere anlam verme kabiliyeti böylece artıyor. böylece medyum bu varlıkların size vereceği ya da verdiği tesiri bilebiliyor. aslında bu tesirlerin hepsi olumlu. tamamının amacı özbilginizi arttırıp ruhumuzun seviyesini yükseltmek. ancak bizim iyi kötü kavramlarımız bu duruma ters. örneğin sana hırsızlık yaptıracak tesiri veriyorlar. ancak amaç sonradan duyacağın pişmanlık ve tam tersine başkalarına yapacağın yardımlarla ruhunu üst seviyelere çıkarmak. yani sonuçta o varlıklar başımıza kötü gibi görünen olaylar da açabiliyorlar ama hepsi iyiliğiniz için.
  • psijik güçleri olan üstün insanlara verilen isim. geçen tarlabaşında rukiye hatun diye bi medyuma gittim karı x men oluşumundan olduğunu iddia etti. x men diyince falan tabi karşılıklı bi güven ortamı oluştu. 250 dolar karşılığında geleceğime baktı hesaplarına göre yaklaşık 175 gün sonra bir para babası olacam.
  • dokuzuncu nesil çaylak.
hesabın var mı? giriş yap