• enteresan işler: https://www.ahaber.com.tr/…etin-cebine-goz-diktiler

bildiğim kadarıyla rte ile mustafa latif topbaş'ın arası gayet iyiydi. ne oldu da a haber bim'i hedef aldı acaba?

edit: bim'den gelen açıklama: https://www.bim.com.tr/…uoyuna zorunlu açiklama.pdf

edit 2: (bkz: #87585446)
  • ekonomimiz çok iyi. şirketler kar rekoru kırıyor.
  • inşallah batarsınız madem fırsatçılık yapıyorsunuz, sizden alan bu insanlarda migrosa gider artık. nasıl birbirine düşeceksiniz ama var ya. iyi polis kötü polis oynayın bakalım şimdilik.
  • iyice kafayı yedi bunlar, şirket kar açıkladı diye hedef gösteriyorlar. kar etmesi manidar bulunmuş, ahahaha.

adamlar 33 milyar liralık satış yapmış, 1.25 milyar kar elde etmiş. %4 bile değil. elbette edecek bu ciroda bu kadar kar, neyin fırsatçılığıymış bu?

gören de hayır kurumu zannedecek.
  • ekonomi çoh iyi aslında ama vatandaş daha düne kadar fırsatçı olmayan bim ve bilimum fırsatçı bakkal, manav, eczane, tuhafiye, şarküteri ve benzeri tacirler yüzünden zor durumda.

he aslanım he. her şeyin bir suçlusu, sorumlusu var ahaberde. bugüne kadar bu kanalda suçlu olmayan tek merci var o da hükümet. izleyin, sürekli izleyin bu kanalı. dışarı falan da çıkmaz iseniz gül gibi yaşar gidersiniz. 'vay beee!' ülkede ne güzel bir hayat var' diye avunursunuz en azından.
  • ben 33 milyar tl ciro yapacağım ama yüzde 20 bile kazanamayacağım he öyle mi? valla bim e teşekkür etmesi lazım birilerinin. az bir rakam kar elde etmiş demektir bu rakamlara göre.
  • birbirimize acık çamur atalım aynı kaba sıçtığımız belli olmasın pampa minvalinde azıcık muhalif olalım çakılmasın tadında haber
  • düşman yaratma algoritmasında sıra bime geldiyse çember daralmış demek ki.
  • (bkz: friendly fire)
  • ekşi de bim marketlerin savunulacağı hiç aklıma gelmezdi. bazen gerçekten rte düşmanlığının gözünüzü kör ettiğini düşünmüyor değilim. adamlar bildiğin yüzde yüz kendi çizgilerinden bile olana giydirmişler. hak yemeyenler hariç türk esnafı aşırı çıkarcıdır. cayır cayır kazıklanma başlıkların da yazılmış olanlar vardır. asker olursun, öğrenci olursun, şehire yabancı olursun, mecbur olursun anlarlar. hiç acıyana denk gelmedim. hadi bunlar küçük esnaf diyelim yapılanları düşünmeyelim. yahu! bu kocaman marketlerin kocaman depoları var! bezi, tuvalet kağıdını geçtim! kış sebzesini yaza saklayacak antrepoları bile var. yani fırsatçılık tam olarak budur. piyasayı bunlara peşkeş çekmekle hata ettiklerini anladılar. daha sağlam adımlar atacaklardır, gelecek kış için. adamları sevmiyor olabilirsiniz ben de çoğu zaman sevmiyorum. at gözlüğüyle bakmayın bu parti gidip başkası gelse yine aynılarını yapacaklardır. zeytinyağını, şekeri, tüpü saklayanlar üzerine geldi bu parti.
hesabın var mı? giriş yap