• selami haktan isimli twitter hesabı tarafından ekrem imamoğlu hakkında dile getirilen amcasını intihara sürüklediği iddiasıdır. işin ilginç tarafı en ince ayrıntılara detaylara kadar olayı anlatmış olması, yer zaman ve mekan konusunda tutarlı bir anlatım örgüsü sunması. açıkçası kendisini gerçek sol görüşe yakın gören birisi olarak kanım dondu. böyle bir adam nasıl solun adayı olarak ortaya atılabilir, avrupa'da amerika'da en ırkçı faşist sağcı parti bile böyle birisini aday olarak ortaya çıkarmaz.

--- alıntıdır ---

"chp'nin istanbul büyükşehir belediye başkan adayının babası hasan imamoğlu ve amcası ali imamoğlu 80'li yıllarda trabzon'da inşaat işiyle uğraşırlar.

başta küçük bir aile şirketidir. ta ki ekrem imamoğlu'nun babası hasan imamoğlu siyasete girene kadar. bu saatten sonra boyacılık, odunculuk, müteahhitlik, ithalat gibi işlere girer ve bir anda birkaç kat büyürler.

baba hasan imamoğlu ilçe başkanı olduğu dönemde ise ışık hızında büyürler.fakat bir süre sonra artık siyasetin seyri değişip etkileri azaldığı için mi bilinmez işler kötüye gider. verilen sözler tutulmaz, taahhütler başa bela olmaya başlar. piyasaya borç takacak duruma gelirler. 80'lerin sonuna gelindiği dönemde yani chp adayı imamoğlu'nun liseden mezun olduğu dönemlerde şirketler batar.

bunun üzerine baba imamoğlu ailesini de alır istanbul'a göçer.

trabzon'da ortaklık yaptıkları amca ali imamoğlu da bir müddet üstüne kalan borçlarla uğraştıktan sonra kardeşinin yanına istanbul'a gelir. istanbul'da da ortak iş yapmaya başlarlar. işleri yine büyütürler ama eski borçlardan da bir türlü kurtulamazlar. ali imamoğlu'nun borçların ödenmesi konusunda abisini sürekli uyardığı bilinir. fakat hasan imamoğlu kardeşini sürekli geçiştirir.

gel zaman git zaman işleri iyice büyüten hasan imamoğlu, kardeşini çağırarak ortaklıktan ayrılmak istediğini söyler.

tarih 2000'lerin başı...
    ekrem imamoğlu büyümüş, şirketin başına geçmiştir.

gelirin ve malların bölünmesinden rahatsız olan ekrem imamoğlu amcasını ortaklıktan çıkarır.

çıkarır çıkarmasına ama ne çıkarmak...

ne geçmişten gelen borçları ödemiştir, ne de adaletli bir mal paylaşımı yapılmıştır.

ali imamoğlu kandırılmış, üzerine yüklenen borçlarla dımdızlak ortada bırakılmıştır.

türlü uyanıklıklarla amcasını kandırıp, şirketin sıkıntılı işlerini onun omuzlarına yükleyen imamoğlu'nun yükü hafifleyince ticarette bir anda önü açılır.

beylikdüzü'nün hatrı sayılır müteahhitlerinden biri haline gelir.

tabi müteahhitlik yaptığı süre boyunca ekrem imamoğlu tarafından kandırıldığını iddia eden taşeronun, işçinin haddi hesabı yoktur.

hatta inşaatlarında çalıştırdığı kendi öz yeğenlerinin bile sigortalarını yapmamış, bu sebeple kendi aile fertleriyle bir arası açılmıştır.

böyle böyle büyümüştür işte imamoğlu...

tabi kendisi büyük müteahhit ama amcası ali imamoğlu borç içinde yüzen bir zavallı.

derken sene 2012 olur. ekrem imamoğlu hali vakti yerinde bir iş adamı ve chp beylikdüzü ilçe başkanı olmuştur.

amcası ali imamoğlu hala ekonomik sıkıntılarla boğuşmaktadır. öyle bir borç yüklenmiştir ki omzuna, ne yaptıysa toparlayamamıştır. insan darbe yese de ne de olsa aynı ananın evlatlarıyız diye kardeşine sığınır. amca ali imamoğlu da öyle yapar ve abisi hasan imamoğlu'na gider, yardım ister. fakat kapılar yüzüne kapanır. son çare olarak yeğeni ekrem imamoğlu'na gider.

müteahhit, iş adamı, chp beylikdüzü ilçe başkanı, ekrem imamoğlu'na...

borçlular kapıda, insan içine çıkacak yüzüm kalmadı allah rızası için yardım et bana der. sizce ne yapmıştır imamoğlu?

elinde büyüdüğü amcasına, kendi borcunu da yükleyerek içinden çıkamaz bir dert yumağına soktuğu amcasının yüzüne dahi bakmaz, kapı dışarı eder.
    adamcağızı kaderiyle başbaşa bırakır. öz kardeşi ve elinde büyüyen yeğeni tarafından kandırılan, gururu incinen, onuru kırılan, borçlarıyla da başa çıkamayan ali ımamoğlu'na hayat ağır gelmeye başlamıştır artık.

arabasına atlayıp yıllar önce satın aldığı büyükçekmece'deki kendi mezarına gider. son sigarasını içip, belinden çıkardığı silahıyla kendini vurarak intihar eder.

bu hadiseden geriye 4 tane mektup kalır. ancak mektuplarda yazanları ekrem imamoğlu ve ailesi dışında bilen yoktur. çünkü ailenin diğer fertleri mektuplara ekrem imamoğlu'nun el koydurduğunu ifade ediliyor."

--- alıntıdır ---

ekrem imamoğlu'nun bu iddialara acilen yanıt vermesi gerekir. ha intihara sürüklemedim, itibara sürükledim dilim sürçtü diyerek enayi yerine koyamaz artık kimseyi. bunu gerçek sola yakın birisi olarak asla yemem.

edit: yine bir tane bile yalanlama, bir tane bile iddiaları çürütme entrisi göremiyoruz, ancak içlerindeki pisliği her zamanki gibi dışarıya yansıtan laikçi faşistlerle dolmuş taşmış aşağısı.

1) amcasını borç batağına itenin ekrem imamoğlu ve babası olduğu iddia edilmiş. bunda ne var diyor adam? nasıl ne var, adam kendi amcasına acımadan borç taktıysa eğer sana bana ne yapmaz.

2) amcasının ekrem imamoğlu ve babasının kendisine taktığı iddia edilen borçlardan çok bunaldığı için yardım istemeye gittiği, ekrem imamoğlu'nun yaka paça dışarı attırdığı iddia ediliyor. efendim bundan bize neymiş? ulan bu doğruysa eğer, bu kadar vicdansız bir adama şehir emanet edilir mi?
  • (bkz: bunu gerçek sola yakın birisi olarak asla yemem)

ne yersin? arpalık mı?

tanım: güzel kurgu barındıran hikaye.
  • fetöcülükten, pkk lığa, pontusluktan şu an ki durumu sözde ölüme sebebiyet vermede.
    bundan sonraki suçunu da dört gözle bekliyoruz.
    malum seçime 10 gün var. en az 5 suç daha yüklerler bu adama.

ulan palu ailesi bu kadar şuç işlememişti.
  • gerçek sola yakın birisi olarak sg
  • istanbul, abi-kardeş ve şirket üçlüsünün geçtiği çoğu hikaye buna benzer. şaşırtmayan durumdur yani.
  • ailesinden başka kimsenin bilmediği mektubu bu şahıs nerden biliyor? yoksa mektubu götüren postacı bu herifmiymiş?
  • bu mevzu için müge anlı'dan yardım talep ediyorum. tek başımıza işin altından kalkamayız.
    (bkz: müge anlı)
  • gerçek sola yakın bir aktroll. ama güzel ifade, (bkz: gerçek sola yakın olmak), sevdim bunu.
  • kara propaganda işinin bokunun çıkmasıdır. iddia sahibi ve yayan kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmalıdır. belki de propagandadır. imamoğlu'na bir türlü ısınamamış beni bile delirten bir iddia olmuş. rezalet puanım: 9/10
hesabın var mı? giriş yap